„Merko“ baigė statyti „Continental Automotive Lithuania“ gamyklą Kaune

UAB „Continental Automotive Lithuania“ baigė pirmąjį plėtros etapą: gerokai prasiplėte Kaune esančios automobilių elektronikos komponentų gamyklos plotas. Statybos darbus atliko UAB „Merko statyba“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Continental Automotive Lithuania“ gamykla Kaune
„Continental Automotive Lithuania“ gamykla Kaune / Bendrovės nuotr.

„Nepaisant pandemijos ir sutrikusios tiekimo grandinės, projektas baigtas laiku. Šiuo metu ruošiamės tolimesniems antrojo plėtros etapo žingsniams“, – sakė Shayan Ali, UAB „Continental Automotive Lithuania“ generalinis direktorius.

Po pirmojo plėtros etapo gamybos zona buvo išplėsta 5000 kv. metrų, o papildomos biuro patalpos – 1600 kv. metrų. Naujoji gamybos zona pilnu pajėgumu pradės dirbti jau 2023 metais. Produktų, gaminamų Kauno gamykloje, portfolio nesikeis – pagrindinis dėmesys ir toliau bus nukreiptas į saugumo, komforto ir autonominio vairavimo funkcijų detales automobiliams. Kaune pagamintų elektronikos komponentų bus galima rasti naujausiuose automobilių modeliuose.

UAB „Continental Automatinė Lithuania“ gamyklos pastatas suprojektuotas ir pastatytas siekiant tarptautinio tvarių pastatų „LEED Gold“ standarto, kuris reikalauja išskirtinio dėmesio statybos procesams, aplinkai ir tvarumui. Projektuojant ir statant šį statinį naudotas jau ne viename UAB „Merko statyba“ projekte taikytas pastato informacinis modeliavimas (angl. Building Information Management BIM). Ši metodika padeda užtikrinti darbų kokybę, sumažinti veiklos rizikas, taupyti išteklius bei užkirsti kelią klaidoms. „Continental Automotive Lithuania“ pastato projektas gavo „Lietuvos BIM projektai 2022“ apdovanojimą gamybinių pastatų kategorijoje.

Gamyklos veiklos parametrų ir energijos valdymo sistemų kontrolė yra automatizuota, įdiegti išmanieji, aplinkai draugiški inžineriniai sprendimai. Jie užtikrina pastatų klimato kontrolę bei efektyvesnį energijos naudojimą. Pastatuose pritaikyti išmanūs vidaus apšvietimo sprendimai – šviesos srauto intensyvumas reguliuojamas ir valdomas nuotoliniu būdu, parenkant darbuotojams optimalią šviesą.

Patalpose sudaromos sveikos mikroklimato sąlygos – griežtai kontroliuojama temperatūra, drėgmė ir dulkėtumas. Gamybos zonos grindys padengtos konduktyvine epoksidine danga, kuri nekaupia statinio krūvio, yra atspari trinčiai ir skysčiams.

Kaip teigė UAB „Merko statyba“ generalinis direktorius Saulius Putrimas, šios statybos buvo ir vienas sudėtingesnių UAB „Merko statyba“ komandos iššūkių. Priežastis – reikėjo pastatyti naują statinį ir sujungti jį su kitu, kuriame jau veikia „Continental“ gamykla ir kurioje gaminami automobilių elektronikos komponentai. Tokios įrangos gamybos procesas yra itin preciziškas ir jautrus išorinėms vibracijoms. Taigi, reikėjo šalia statyti pastatą nesukeliant beveik jokių vibracijų. Natūraliai kilo klausimas – ar tai įmanoma? Norint į jį atsakyti, pirmiausia reikėjo išsiaiškinti, kokie vibraciniai dažniai jau turi įtakos ir gali pakenkti gamybos procesui.

„Kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) mokslininkais radome sprendimą. Nustatėme veikiančios gamyklos įrenginių foninį vibracijų dažnį ir sužinojome galimų vibracijų, kurios nesukels pavojaus įrangai, ribas. Taigi teko dirbti griežtai laikantis nustatytų reikalavimų“, – pasakojo UAB „Merko statyba“ vadovas.

Dar vienas laukęs iššūkis – reikėjo praplėsti gamybos salę nesustabdant vykstančios gamybos. Todėl teko įrengti laikiną, sandarią, eksploatacines savybes atitinkančią pertvarą, ir tik tada pradėti demontuoti veikiančios gamyklos pastato sienas, kolonas, langus bei pradėti gamyklų sujungimo darbus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų