Šiuo metu veikia per 30 atskirų nacionalinių, regioninių parkų, rezervatų direkcijų. Trečiadienį Vilniuje surengta diskusija apie Žemaitijos nacionalinio parko ateitį. Anksčiau žiniasklaidoje skelbta, kad nacionalinio parko statusas gali būti atimtas iš Žemaitijos nacionalinio parko ir suteiktas Varnių regioniniam parkui.
Diskusijoje trečiadienį dalyvavęs aplinkos viceministras Martynas Norbutas teigė, kad ministerija neturi vienareikšmių atsakymų apie Žemaitijos nacionalinio parko ateitį. M.Norbutas BNS sakė, kad saugomų teritorijų sistemos pertvarkos sprendinius ministerija ketina sukonkretinti šių metų pabaigoje.
„Iš esmės dar nėra to plano, kurį mes galėtume kam nors pristatyti, dabar renkamos įvairios idėjos, pasiūlymai, diskutuojama, dar nėra sprendimų, yra tik daug įvairių eskalacijų. Bendros gairės eina keliomis kryptimis: pirmiausia sprendžiama, kokias funkcijas saugomos teritorijos turėtų įgyvendinti (...), kitas dalykas – kokių žmoniškųjų poreikių toms funkcijoms įgyvendinti reikia“, – aiškino M.Norbutas.
Jis sakė, kad dabar direkcijose dirba per 400 žmonių, tačiau daug jų atlieka administracinį darbą.
„Labai daug yra juridinių asmenų, tai administravimo dalyje yra galimas sutaupymo resursas“, – sakė viceministras.
Anot jo, sutaupytos lėšos būtų skirtos atlyginimų kėlimui.
„Atlyginimai parkuose yra labai maži, susiduriama su problema ieškant darbuotojų, nes už 400 ar 500 eurų atlyginimą iš tikrųjų labai sudėtinga surasti darbuotojų. Parkai atlieka svarbią misiją ir jei mes norime sistemą išlaikyti, turime spręsti, ką daryti“, – dėstė M.Norbutas.