Misija įmanoma: kaip 28 kv. metruose sutalpinti ir gyvenamąją, ir darbo erdvę

Architektė Aurelija Slapikaitė-Jurkonė, studijos „Aform“ įkūrėja, prisimena savo pirmąjį susitikimą su užsakovu. Tada paaiškėjo, kad užsakomas įrengti butas skirtas vyrui, interjero specialistei paliekama visiška kūrybinė laisvė. Užsakovui Aurelija pasiūlė kelis stilistinius interjero variantus: japonišką, šviesų skandinavišką ir interjerą, kurio erdves tarsi susiejo mėlyna linija. Kaip tik pastarasis buto šeimininkui paliko didžiausią įspūdį.
Butas JAM
Butas JAM / Beno Šileikos nuotr.
Temos: 1 Interjeras

Karališkai sodri mėlyna dominuoja visame projekte. Neįmanoma nepastebėti ir prieš akis iškylančių medienos motyvų – tai išskirtinis pačios kūrėjos braižas, ryškus ir kituose autorės darbuose.

Interjero kūrimas – tai ne tik spalvinės linijos, akcentai ir bendros vizijos matymas, tai – gerai apgalvoti, optimalūs ir dažnai nemažai iššūkių keliantys sprendimai. Nors butas tik 28 kv. metrų, jame turėjo tilpti ir gyvenamoji, ir darbo erdvė – studija.

Nuo pirmojo susitikimo iki visiško buto įrengimo praėjo treji metai. Prie projekto dirbo visa specialistų komanda: vieni įrengė virtuvę, kiti realizavo sudėtingus konstrukcinius sprendimus. Iš pastarųjų ypač išsiskiria transformuojamoji sieninės lovos ir kabamoji darbo stalo sistemos – suskleidus lovą ir prie sienos atsiradus sėdimajai daliai butas vos per 20 sekundžių virsta studija. Šias transformuojamąsias sistemas gaminęs baldininkas Vitoldas Voronkov prasitarė, kad tokią lovą mielai įsirengs ir savo namuose.

Beno Šileikos nuotr./Butas JAM
Beno Šileikos nuotr./Butas JAM

Architektė atskleidė, iš kur kilo transformuojamosios lovos idėja. Viešėdama Paryžiuje ji atkreipė dėmesį, kaip subtiliai ir konstruktyviai prancūzai išnaudoja mažas erdves, pritaiko jas ne tik darbui, bet ir poilsiui. Tai ją ir paskatino kuriant precizišką mažo buto funkcionalumą ieškoti panašių sprendimų.

Kiekvienoje šio buto erdvėje įmontuotos iškart nepastebimos, tarsi paslėptos spintos — jų įrengta vonioje už veidrodžio, koridoriuje už veidrodinės galinės sienos, netgi už minkštos miegamojo lovos erdvės. Šiose paslėptose spintose nėra rankenėlių, todėl erdvė vizualiai nesuspausta, o virš darbo zonos esanti minkšta sienos plokštuma skirta užrašams, nuotraukoms klijuoti.

Beno Šileikos nuotr./Butas JAM
Beno Šileikos nuotr./Butas JAM

Šiame interjere neapsieita ir be inovacijų: koridoriaus erdvėje įrengta šampaninio atspalvio stiklinė spinta su paslėptais vyriais, netradicinis ir buto apšvietimas, ypač vonioje, kur šviestuvo linija iš sienos pereina į lubas, o virš dušo šviečianti plokštuma sukuria stoglangio efektą. Architektė džiaugiasi, kad įėjus į vonią gali net nepastebėti, jog čia nėra langų. Bute įrengti automatiniai termoreguliatoriai ir termostatai, panašūs į išmaniuosius ekranus, juose įdiegta Bluetooth funkcija puikiai dera prie juodos spalvos jungiklių JUNG.

Realizuotas šio buto projektas neabejotinai sėkmingas — tas pats užsakovas architektei patikėjo ir naują projektą, kurio ne mažiau įdomūs ir inovatyvūs darbai jau pradėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų