Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nedidelio namo statybai kaime irgi jau reikalingas leidimas

Aplinkos ministerija praneša, kad nuo sausio 1 dienos bus reikalingas leidimas statyti nedidelio ploto namus kaime. Anksčiau tokio reikalavimo nebuvo.
Nužudymo vietoje
namas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujajam Statybos įstatymui, atsirado prievolė gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), taikoma statant nedidelį gyvenamąjį namą ir ne miesto ribose. Suprojektuotas ir pastatytas pastatas taip pat turi atitikti ir energinio naudingumo reikalavimus.

Anksčiau nesudėtingo II grupės pastato (nuo 50 kv. m iki 80 kv. m bendrojo patalpų ploto, neįskaitant rūsio) SLD buvo privalomas tik statant mieste (daugiau kaip 3000 gyventojų turinčios gyvenamosios vietovės), saugomoje ar kultūros paveldo teritorijoje. Tačiau pasikeitus reikalavimams ir norint statyti II grupės nesudėtingą gyvenamosios paskirties (vieno, dviejų butų) pastatą bet kokioje teritorijoje, reikės parengti statinio projektą ir iš savivaldybės administracijos gauti SLD.

Tiek ankstesnėje, tiek ir nuo Naujųjų metų įsigaliosiančioje Statybos įstatymo redakcijoje nustatyta, kad pastatai (išskyrus ne didesnio kaip 50 kv. m bendrojo naudingojo vidaus patalpų ploto pastatus) turi atitikti minimalius pastatų energinio naudingumo reikalavimus. Taigi projektuojant ir nedidelį gyvenamąjį namą kaime atitinkami projekto sprendiniai turi užtikrinti energinio naudingumo A klasę. Teikiant tvirtinti deklaraciją apie statybos užbaigimą, reikia pridėti šio reikalavimo įvykdymą liudijantį dokumentą – pastato energinio naudingumo sertifikatą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos