„Metrium“ skelbia, kad tokius rezultatus lėmė du projektai, kuriuose parduodami 11,1 ir 11,6 kv. m ploto butukai. Analitikų duomenimis, tai – mažiausi naujos statybos būstai Maskvoje.
Komplekso vystytojas savo gaminius vadina „gyvenamosiomis patalpomis“, „gyvenamosiomis erdvėmis“, „naujo tipo patalpomis, skirtomis gyventi ir nuomotis“.
Paradoksalu, tačiau tokie būstai yra mažesni net už automobilio stovėjimo vietą. Pagal Rusijos reglamentą, mažiausias vietos plotas turi siekti 13,25 kv. metrus. Tačiau Rusijos sostinės rinkoje galima rasti ir tokių aikštelių, kur automobiliams skiriama 26 kv. metrai.
Teigiama, kad būsto ploto mažėjimas šalyje pastebimas ne pirmus metus. Pavyzdžiui, 2012 metais mažiausias pasiūloje buvęs būstas buvo 29,5 kv. metrų ploto.
Analitikai užfiksavo ir mažiausių butų kainų padidėjimą Maskvos rinkoje. 2012 studijos tipo, 29,5 kv. m ploto butas kainavo 4,5 mln. rublių (įrengtas), o 2019-ais 11,1 kv. m ploto butukas kainuoja 3,13 mln. rublių.
„Rinka prisitaiko prie realių klientų galimybių – todėl per pastaruosius septynerius metus labai išaugo didžiausio ir mažiausio rinkoje esančio ploto skirtumas. Iš tiesų, prekyboje pasirodė labai mažų butų, tačiau tai yra pasaulinė tendencija. Tarkime, Honkonge yra 9 kv. m butų ir produktas randa savo pirkėją.
Reikia pažymėti ir tai, kad komforto klasėje pasirodė labai didelių butų, kurių plotas viršija 110 kvadratinių metrų. Butuose įrengtos didžiulės terasos, yra daug paslaugų prestižinio segmento pirkėjams. Prieš 7 metus tokių objektu rinkoje nebuvo. Taigi ši moneta turi trūkumų“, – teigia „Metrium“ vadovė Marija Litineckaja.
15min skelbė, kad ši tendencija neaplenkia ir Lietuvos. Kylančios būsto kainos ir noras gyventi arčiau centro skatina gyventojus, ypač vilniečius, keltis į vis mažesnius butus.
Nekilnojamojo turto analitikų skaičiavimu, per penkerius metus naujos statybos butų plotai sumažėjo bene 10 proc., o 2018-ieji turėtų įeiti į istoriją – tais metais pastatytuose daugiabučiuose vidutinis gyvenamasis plotas sumažėjo 3,5 kv. metro.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kylančios būsto kainos verčia lietuvius spaustis vis mažesniuose butuose