Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

NT verslas iš valdžios nori aiškumo ir skubios paramos

Vyriausybei nutarus daugiau nei mėnesiui sugriežtinti karantiną, Nekilnojamojo turto (NT) plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius sako, kad šiuo metu verslui iš esmės reikia dviejų dalykų: aiškių rekomendacijų ir skubaus kompensavimo mechanizmo.
Mindaugas Statulevičius
Mindaugas Statulevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Dabartiniai naujos Vyriausybės sprendimai yra atsakingi ir, ko gero, neišvengiami. Ir nors mes tebeturime abejonių dėl pasirinktų priemonių, tačiau dabar ne laikas jas kvestionuoti, o susitelkti ir vykdyti“, – BNS sakė NT asociacijos vadovas.

Pasak M.Statulevičiaus, rinka prie naujų apribojimų prisitaikys, bet reikalingas ir aiškumas, kad nebūtų pažeidimų skirtingai interpretuojant Vyriausybės sprendimus. Todėl asociacija oficialiai kreipėsi į Vyriausybę dėl rekomendacijų NT operacijų legalumui.

Mes tebeturime abejonių dėl pasirinktų priemonių, tačiau dabar ne laikas jas kvestionuoti, o susitelkti ir vykdyti.

„Pavyzdžiui, pagal dabartinį Vyriausybės nutarimą net atvykti apžiūrėti būsto ar komercinei patalpų nuomai yra draudžiama. Nors mūsų įsitikinimu, epidemiologiniu požiūriu tai yra minimali ir visiškai kontroliuojama rizika. Kadangi pačios NT operacijos kaip veikla nėra uždraustos, tačiau jų vykdymas labai apsunkintas, norime aiškumo“, – teigė M.Statulevičius.

Asocijuotos verslo struktūros vadovo įsitikinimu, kitas visiems verslams aktualus klausimas – neatidėliotina parama verslui, pirmiausia nuomos mokesčio kompensacija.

„Verslas tikisi 4-5 mėnesiams šios priemonės pratęsimo ir atnaujinimo, nes visi karantino paveikti verslai vieningai pripažįsta, kad ji buvo pati efektyviausia. Šios priemonės poreikį atspindi ir „Invegos“ statistika: jau dabar šiai priemonei paraiškų yra pateikta už 56,8 mln., nors finansavimas jai yra sumažintas iki 40 mln. eurų”, – tikino NT asociacijos vadovas.

Anot jo, šios priemonės atnaujinimui nereikia jokių papildomų derybų su Briuseliu, nes ji atitinka iki 2021 metų liepos galiojantį Europos Komisijos patvirtintą pagalbos priemonių planą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Daugiabučiai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Daugiabučiai

Pasak M.Statulevičiaus, be šios priemonės, verslas norėtų subsidijų mažoms ir vidutinėms įmonėms kompensuojant dalį GPM už praėjusius metus ir lengvatinių paskolų stambiam verslui apyvartinėms lėšoms.

„Šių priemonių NT sektoriui visiškai pakanka, todėl užuot kūrus naujas, svarbiau sparčiau įgyvendinti jau esamas. O svarbiausia – nereikia skirstyti įmonių į mažas ir dideles. Parama reikalinga abejoms”, – teigė M.Statulevičius.

Jo nuomone, antrasis karantinas padarys didelį poveikį NT rinkai, ypač dėl ne maisto prekybos uždarymo – dauguma šio sektoriaus šventiniu laikotarpiu sukuria trečdalį ar net pusę visos metų apyvartos ir tik dalis jų galės persiorientuoti į internetinę prekybą.

Ekspertas prognozuoja ir NT sandorių mažėjimą, tačiau ne vien dėl griežtesnių valdžios sprendimų, bet ir dėl istoriškai rudens pabaigoje ir žiemą krentančio susidomėjimo NT.

Vyriausybė nusprendė nuo gruodžio 16 iki sausio 31 dienos pratęsti ir sugriežtinti karantiną. Nuo trečiadienio bus uždaryta dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių ir vaistines, apribojamas žmonių išvykimas iš namų be svarbios priežasties.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais