Nuo liepos 1 dienos keičiasi verslo liudijimų tvarka: daliai veiklų naikinami, vienam butui – vienas liudijimas

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad nuo šių metų liepos 1 d. keičiasi kai kurių verslo liudijimų išdavimo tvarka. Gyventojai, kurie nuomoja gyvenamosios paskirties patalpas, nuo šiol kiekvienam nuomojamam objektui turės įsigyti atskirą verslo liudijimą ir už jį sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį.
Palanga laukia ilgojo savaitgalio
Palanga laukia ilgojo savaitgalio / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Valdžia ruošia staigmeną nuomojantiems būstą su verslo liudijimu: du butai – du liudijimai

Taip pat nebelieka galimybės su verslo liudijimu vykdyti pastatų ar statinių apdailos ir remonto, automobilių remonto, vaikų priežiūros, vandentiekio, šildymo, oro kondicionavimo bei elektros sistemų, įtaisų įrengimo bei remonto veiklas. Verslo liudijimus, kurių išdavimo tvarka keičiasi antrąjį metų pusmetį, šiais metais iš viso turėjo įsigiję apie 27,5 tūkst. gyventojų, rašoma pranešime spaudai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Valdžia panaikino dalį verslo leidimų statybininkams, pokyčių sulauks auklės ir nuomojantys būstą

„Gyventojai, kurie nori ir toliau teikti minėtas paslaugas, gali įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą arba rinktis kitą veiklos vykdymo formą. Mokesčių inspekcijos konsultantai gyventojams suteiks visą aktualią informaciją, kaip tą padaryti, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė. – Tuo tarpu gyventojams, kurie nuomoja gyvenamosios paskirties patalpas (neteikiant apgyvendinimo paslaugų), keičiasi tai, kad jei anksčiau, norint nuomoti, pavyzdžiui, du butus, tą daryti buvo galima įsigijus vieną verslo liudijimą, tai nuo liepos 1 d. tokiu atveju kiekvienam objektui nuomoti reikės įsigyti atskirus verslo liudijimus“.

VMI duomenimis, gyvenamosios paskirties patalpų nuomai verslo liudijimą šiais metais buvo įsigiję apie 10,1 tūkst. gyventojų. 93 proc. šį verslo liudijimą įsigijusių gyventojų nuomojo nuo 1 iki 3 objektų. Gyvenamosios paskirties patalpų nuomai nuo liepos 1 d. 229 gyventojai jau įsigijo 323 verslo liudijimus.

Kaip įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą?

VMI primena, kad įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą patogiausia e. būdu prisijungus prie VMI paslaugų portalo Mano VMI. Gyventojas turėtų pasirinkti paslaugą „Individualios veiklos registravimas/nutraukimas“ ir užpildyti prašymą. Prašymas turi būti pateiktas ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną.

Metams pasibaigus, gyventojas turėtų nepamiršti pateikti metinės pajamų deklaracijos ir joje nurodyti iš veiklos gautą pajamų sumą bei sumokėti apskaičiuotą gyventojų pajamų mokestį (toliau – GPM).

Individualios veiklos pagal pažymą apmokestinimas

VMI primena, kad šiuo metu gyventojų pajamų mokesčio dydis vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą yra kintantis, priklauso nuo uždirbtų apmokestinamųjų pajamų. Kai apmokestinamosios pajamos neviršija 20 tūkst. eurų per metus, taikomas 5 proc. tarifas, o viršijus minėtą sumą tarifas didėja ir apskaičiuojamas pagal atitinkamas formules. Apmokestinamosioms pajamoms pasiekus 35 tūkst. eurų per metus taikomas nekintantis 15 proc. pajamų mokesčio tarifas. Individualios veiklos mokesčių skaičiuoklę rasite čia.

Gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, taip pat turi pildyti Pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą, o prekių ar paslaugų pirkėjams privalo išduoti vieną iš apskaitos dokumentų: sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą arba kasos aparato kvitą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis