Nuomos subsidija sunkiai pasiekia verslą

Valstybei pažadėjus nekilnojamojo turto nuomos subsidiją verslui, ši parama įmonių iš esmės nepasiekė – neišspręsta daug techninių problemų, verslas pateko į biurokratijos tinklą, o bandymas automatizuoti procesus patyrė fiasko, rašo „Verslo žinios“.
Pinigai
Pinigai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Invega“ teigia, kad pirmosios kompensacijos turėtų būti išmokėtos artimiausiu metu.

„Šiuo metu kaip tik vyksta baigiamieji sistemų programavimo darbai išmokėjimams atlikti“, – VŽ sako „lnvegos“ direktorius Kęstutis Motiejūnas.

BNS primena, kad teikti paraiškas lengvatai verslas gali jau maždaug tris savaites – nuo gegužės pradžios. Paramai iš viso numatyta 101,5 mln. eurų, pagalba suderinta su Europos Komisija.

Naujausiais „Invegos“ pateikiamais duomenimis, iki antradienio pateikta 2160 paraiškų nuomos subsidijai už 2,48 mln. eurų sumą, patenkintos aštuonios paraiškos, išmokėta 40 tūkst. eurų (tai vos viršija 0 proc.).

Įmonėms, kurių veikla dėl koronaviruso krizės buvo sustabdyta ar apribota, valstybė kompensuos 50 proc. nuomos mokesčio. Paramą jos gaus, jei bent 30 proc. nuolaidą joms suteiks nekilnojamojo turto nuomotojas, o 20 proc. susimokės pati įmonė.

Savo ruožtu valstybinio turto nuomininkams iki 80 proc. bus sumažinta nuomos kaina. Šiuo atveju nuomininkas taip pat turės prisidėti 20 proc. nuomos dalimi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų