32-osios vasaros olimpinės žaidynės, kurios 2020 metų liepos 24–rugpjūčio 9 dienomis vyks Japonijos sostinėje Tokijuje. Prognozuojama, kad vien į jas atkeliaus 10 mln. svečių. Tačiau analitikai pastebi, kad vietų, kur jie apsigyvens, gali smarkiai trūkti.
„Nikkei Asian Review“ skaičiuoja, kad kasdien turėtų trūkti apie 14 tūkst. viešbučių kambarių.
Reaguodami į staigiai pakilusią paklausą, nekilnojamojo turto plėtotojai skuba statyti naujus viešbučius Tokijuje, „Business Insider“ cituoja „The Wall Street Journal“. Tačiau mieste vis tiek trūksta prabangių viešbučių, ypač lyginant su tokiais miestais kaip Niujorkas. Vieni 5 žvaigždučių viešbučiai turėtų atsidaryti prieš pat žaidynes, kiti jau po jų, o daugelyje jų kambariai rezervuoti jau dabar.
Tuo metu pigesni viešbučiai ir „Airbnb“ smarkiai kelia kainas. Pavyzdžiui, „Booking.com“ skelbia, kad žaidynių laikotarpiu jau užimta apie 90 proc. visų apgyvendinimo vietų. Net ir svečių namuose už nakvynę gali tekti pakloti nuo 80 dolerių.
„Business Insider“ skelbia, kad „Airbnb“ vidutinė nakties kaina jau siekia virš 800 dolerių. Net ir žymiųjų Tokio „kapsulių“ kaina smarkiai šoko aukštyn – nuo 20 dolerių už naktį iki 150 dolerių Olimpinių žaidynių dienomis, skelbė „The Washington Post“.
Vietų trūkumas ir žaibiškas kainų kėlimas verslininkus verčia ieškoti išeičių. Viena jų – kruiziniai laivai, kurie taps laikinais viešbučiais. Viename jų, „the Sun Princess“ laineryje apsistoti nakčiai kainuos nuo 270 dolerių iki 5,5 tūkst. dolerių prabangiuose apartamentuose.
Tiesa, tai ne pirmas kartas, kai kruiziniai laivai naudojami kaip viešbučiai. Toks modelis jau pasiteisino Rio de Žaneiro žaidynėse 2016 metais.