Mokymuose bus supažindinama su energiškai efektyvių pastatų planavimo subtilybėmis ir pristatytos priemonės, padedančios efektyviau ir paprasčiau pasiekti norimą rezultatą.
„Pastaraisiais metais nemažai specializuotų mokymų rengėme projektuotojams. Dabar matome, kad tokio pobūdžio žinių pageidauja ir platesnis visuomenės ratas. Pastato energinio naudingumo subtilybes nori perprasti visi statybos proceso dalyviai“, – sako SPSC vadovas Robertas Encius.
Vien kokybiško ir pakankamo izoliacijos sluoksnio nebeužtenka siekiant aukštesnių energinio naudingumo rodiklių. Saulė, vėjas, šešėliai, pastato orientacija pasaulio šalių atžvilgiu, šiluminiai tilteliai, sandarumas, energijos šaltiniai ir naudojama inžinerinė įranga – tai faktoriai, kurie itin svarbūs modeliuojant A klasės pastato energinį naudingumą.
Egzistuoja begalė pastato konstrukcijų sprendimų. Kiekvienas iš jų daro vienokią arba kitokią įtaką viso pastato charakteristikoms. Jau turi būti vertinamas net ir pastato konstrukcijų masyvumas arba šiluminė inercija. Statybos techniniame reglamente STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ siekiama įvertinti įvairių faktorių įtaką panaudojant virš 600 sudėtingų formulių.
Sudėtingus projektuojamo pastato energinio naudingumo skaičiavimus ir priskiriamas pastatui energijos naudingumo klases dabar jau galima skaičiuoti su programa NRGpro – kol kas vieninteliu sprendimu Lietuvos rinkoje. Šis sprendimas, kuris įgyvendintas per ilgametę pastatų energinio naudingumo sertifikavimo praktiką ir žinias, leis tiksliai nusakyti projektuojamo pastato klasę bet kurioje projekto stadijoje.
Registruotis į SPSC seminarą galite čia.