Panamoje statomos futuristinės plaukiojančios „gyvenamosios kapsulės“, kainuojančios iki 1,5 mln. dolerių

Panamoje įsikūrusi bendrovė „Ocean Builders“ stato plaukiojančius namus – „gyvenamąsias kapsules“. Linton Bay Marina, Panamoje, 73 kv. m ploto būstuose gali gyventi du žmonės.
Futuristinės plaukiojančios „gyvenamosios kapsulės“
Futuristinės plaukiojančios „gyvenamosios kapsulės“ / „Ocean builders“ nuotr.

Kaip rašo businessinsider.com, toks „būstas“ kainuoja iki 1,5 mln. dolerių. Bendrovė tvirtina, kad jos misija – kurti technologijas, kurios vandenynus paverstų „ekologiškai tvariu rojumi“.

Taip pat, pasak jos, kapsulės veikia kaip „žuvų susitelkimo įrenginiai... kai į vandenį įdedate ką nors, kas sukuria šešėlį, tai pritraukia jūros gyvūniją“. Bendrovės teigimu, po kelerių metų koralų augimas gali sukurti „klestinčią povandeninę ekosistemą“.

„Ocean Builders“ pasitelkia plieninius vamzdžius tam, kad sukurtų 3 metrų aukštyje virš vandens Panamos Lintono įlankos prieplaukoje plaukiojančius namus.

73 kv. m plūduriuojančius namus bus galima modernizuoti naudojant vis dar kuriamas naujas technologijas.

Bendrovės „Ocean Builders“ vykdomasis direktorius Grantas Romundtas „CNN Travel“ teigė, kad įmonė „sukūrė ant vandens plūduriuojantį namą, kuris suteikia gyvenimo sausumoje patirtį ir dar daugiau“.

Tokie moduliai kainuos nuo 295 tūkst. iki 1,5 mln. dolerių. Jų dizainas – elegantiškas ir minimalistinis.

Iš pagrindinio miegamojo atsiveria „neprilygstamas panoraminis vaizdas“.

Bendrovė „Ocean Builders“ taip pat kuria deginimo įrenginį, kuris tualeto atliekas pavers netoksiškais pelenais, o susidariusi šiluma bus naudojama vandeniui užvirinti.

„Ocean builders“ nuotr./Futuristinės plaukiojančios „gyvenamosios kapsulės“
„Ocean builders“ nuotr./Futuristinės plaukiojančios „gyvenamosios kapsulės“

G.Romundtas „CNN Travel“ atskleidė, kad čia gyvensiantys žmonės galės užsisakyti maisto produktų, naudodamiesi pristatymo dronais. Atskiras autonominis laivas rinks šiukšles ir pristatys didesnius krovinius.

Bendrovė „Ocean Builders“ taip pat siūlo „GreenPod“ ir „EcoPod“, kurie, jos teigimu, yra ekologiški.

Jei viskas vyks pagal planą, vienas pirmųjų iš 100 kapsulių pirkėjų į savąją galės įsikelti iki 2023 m. pabaigos, o 2024 m. planuojama pagaminti dar 1 000 kapsulių, pranešė „CNN Travel“.

„Ocean Builders“ „Seapods“ yra viena iš kitų plaukiojančių namų koncepcijų, kurias ketinama pradėti įgyvendinti per ateinančius kelerius metus. Prie Dubajaus krantų „Kleindienst Group“ kuria plaukiojantį jūros arkliuką su povandeniniu miegamuoju. Pastarasis yra 5 mlrd. dolerių vertės megapolio dalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų