„Esame labai dėkingi šiems žmonėms už bendruomeniškumą. Oro sąlygos tikrai buvo neeilinės ir darbuotojai nebespėjo valyti kupolo prieigų. Tačiau tokiose situacijose visuomet labai malonu matyti, kad vilniečiai patys jaučiasi tokių objektų šeimininkais, juos saugo ir puoselėja“, – pranešime spaudai cituojamas Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.
Teigiama, kad maniežo prižiūrą vykdanti įstaiga „Active Vilnius“, prieš sezono pradžią atliko techninę kupolo ekspertizę, patikrino įrangos būklę. Šiuo metu kupolu rūpinasi 6 darbuotojai, o prireikus pašalinti sniego sankaupas nuo kupolo viršaus darbus atlieka specialiai tam samdomi aukštalipiai.
„Gyventojai dažnai teiraujasi, kodėl neišleidžiame oro iš kupolo žiemos metu. Tačiau iš tiesų kupolas ir yra skirtas šaltajam metų laikui, nes saugo sportuojančius nuo šalčio ir kritulių. Vasarą jis nereikalingas, nes oro sąlygos yra tinkamos lauko futbolui“, – aiškina „Active Vilnius“ vadovas Gintas Teslia.
Pripučiami futbolo maniežai įrengiami, siekiant maksimaliai išnaudoti aikštynus. Kadangi Lietuvos klimato sąlygos yra gana atšiaurios – joms būdinga daug kritulių ir šaltų periodų, siekiant pritaikyti futbolo aikštes šaltajam sezonui, būtina pasirūpinti jų uždengimu arba šildymu.
„Standartinio dydžio futbolo aikštes patalpose įrengti sudėtinga dėl jų užimamo ploto, todėl tenka ieškoti, kaip pritaikyti lauko aikštynus naudojimui visus metus“, – sako G.Teslia.
15min primena, kad praėjusių metų sausio pabaigoje subliūško futbolo maniežas Pilaitėje.
„Šiuo atveju, matyt, snygis buvo intensyvus, sniegas suvažiavo ties viduriu, susiformavo didelė sniego sangrūda, atsirado savotiškas lovys, trūko kupolo siūlė ir jis sugriuvo. Tokia pagrindinė versija, – prieš metus sakė ryte Pilaitėje stadioną apžiūrėjęs Vilniaus vicemeras Valdas Benskunskas. – Laimei, niekas nenukentėjo.“
Futbolo kupolas Pilaitėje duris atvėrė 2020-ųjų rugpjūtį, jo pastatymo kaina siekė apie 2,1 mln. eurų, iš kurių 600 tūkst. skyrė Vyriausybė, o dirbtinę veją pagal UEFA programą suteikė Lietuvos futbolo federacija.