Penkto „Open House Vilnius“ išvados: meno renginiai, eilės ir naujas dalyvių rekordas

Praėjusį savaitgalį gausus vilniečių ir miesto svečių būrys rinkosi į didžiausią architektūros šventę šalyje — atvirosios architektūros festivalį „Open House Vilnius“, kurį jau penktus metus iš eilės organizuoja „Architektūros fondas“, šiemet tapęs lygiaverčiais partneriais su Romos šiuolaikinio meno muziejumi MAXXI, Londone įsikūrusia Karališkąja meno akademija ir kitomis žinomomis architektūros organizacijomis, o nuo 2020 m. tapsiantis ir Europos architektūros institucijas vienijančios „Future Architecture“ platformos nariu.
Ekskursija Halės turguje
„Open House Vilnius“: ekskursija Halės turguje / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Šiais metais festivalis susilaukė 36 400 lankytojų, kurių dalis, kad patektų į norimą objektą, nepabūgo laukti ir 3-4 valandas. Daugiausia kantrybės prireikė ketinusiems aplankyti Vilniaus koncertų ir sporto rūmus — ten eilės driekėsi nuo pat ankstyvo ryto. Šis brutalistinės architektūros statinys sulaukė daugiausia lankytojų — net 2016. Ne ką mažiau populiarūs buvo ir kiti miesto centre esantys objektai: Pirklių klubas-Verslo centras ir Juozapo Montvilos kolonija Lukiškėse, o VU Botanikos sodo Žaliasis pastatas (augalas) Kairėnuose ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (Vileišių rūmai) jau keletą metų iš eilės yra vieni iš favoritų.

Prie renginio prisidėjo ir ekskursijas vedė 500 savanorių, kurie intensyviai ir entuziastingai keletą mėnesių ruošėsi tam, kad architektūros savaitgalis taptų kokybišku, idomiu ir maloniu nuotykiu tiek architektūros ekspertui, tiek mėgėjui.

Jubiliejinis „Open House Vilnius“ kvietė pažinti ir patirti miestą kitomis perspektyvomis: festivalio lankytojai galėjo ne tik susipažinti su architektūros paslaptimis, bet ir pamatyti jos įkvėptus kūrinius. M.K.Čiurlionio namai-muziejus muzikiniais kūriniais papildė net penkiuose pastatuose vykusias ekskursijas, o šiuolaikinio šokio ir performanso menininkai pakvietė į netikėtus, bet labai įdomius erdvių potyrius Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose, „Swedbank“ centrinėje būstinėje ir Šiuolaikinio meno centre.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja festivalio lankytojams ir praneša, jog kitais metais „Open House Vilnius“ vyks balandžio pabaigoje. Dar viena naujovė 2020-aisiais lauks Panevėžio ir Palangos gyventojų – kitąmet architektūros savaitgalius planuojama rengti ir šiuose miestuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų