„Vienas svarbiausių mano tikslų, pradėjus eiti Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorės pareigas, ne tik tęsti atviro ir modernaus muziejaus kūrimą, bet ir įveiklinti iki šiol visuomenei neprieinamas muziejaus erdves. Šių erdvių atvėrimas lankytojams praplės ne tik muziejaus erdvę – arkadoje planuojama įrengti artilerijos ekspoziciją – bet ir bokšte esantis laisvės varpas taps matomu kiekvienam muziejaus lankytojui. Taip pat pakilus į bokšto terasą bus galima išvysti Kauno naujamiesčio panoramą, bus restauruotas ir bokšte esantis laikrodis“, – sakė muziejaus direktorė Rita Malinauskienė.
Valstybės saugomi kultūros paveldo objektai – bokštas su karilionu ir arkada – įeina į Vytauto Didžiojo karo muziejaus statinių kompleksą. 2017 m. buvo baigti pagrindinio muziejaus pastato rekonstravimo darbai pagal 2008 m. techninį projektą. Bokštas su karilionu ir arkada liko nerekonstruoti, kadangi projekto rengimo metu šie objektai priklausė Nacionaliniam M.K.Čiurlionio dailės muziejui. Vytauto Didžiojo karo muziejui jie perduoti 2010 m. kovo 9 d.
Pasak muziejaus, pagrindinis projekto siekis – Vytauto Didžiojo karo muziejų padaryti populiaria ir patrauklia turizmo traukos vieta Lietuvos ir Europos turizmo rinkoje. Muziejus, kartu su Karo muziejaus sodeliu, yra viso Kauno miesto urbanistinis akcentas, miesto centro reprezentacinis branduolys. Muziejaus bokštas su karilionu ir arkada, pastatyti 1934 m., yra išlaikę autentišką planinę struktūrą, tačiau nebuvo tvarkomi ir restauruojami. Darbus planuojama pradėti artimiausiu metu ir baigti iki 2020 m. pabaigos.