„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pusmečiu vėluodama „Homanit“ gavo leidimą gamyklos statyboms

Vokietijos kapitalo medienos plaušo plokščių gamybos bendrovė „Homanit Lietuva“ pirmadienį pranešė gavusi statybų leidimą gamyklos pastatui Vilniaus rajone, Pagiriuose.
Homanit Krosno gamykla
Homanit Krosno gamykla
Temos: 2 Verslas Statybos

Įmonė sako dabar galinti tęsti pradėtus statybų darbus, kurie anksčiau buvo pripažinti neteisėtais. Tuo metu anksčiau šioms statyboms prieštaravusios Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos bei Pagirių bendruomenės atstovai teigia, jog nebesvarsto galimybės teisiškai stabdyti stambaus investicinio projekto statusą turinčios gamyklos statybų.

„Homanit Lietuvos“ vadovas Andrius Ostrauskas BNS patvirtino, kad įmonė praėjusį penktadienį iš Vilniaus rajono savivaldybės gavo statybų leidimą pagrindinio gamyklos pastato statybai.

„Taip, mes praėjusį penktadienį gavome statybų leidimą ir tikrai taip, šiandien (pirmadienį – BNS) gamyklos pastato statybos oficialiai startuoja“, – BNS sakė „Homanit Lietuvos“ vadovas.

A.Ostrausko teigimu, tai reiškia, kad statybos inspekcijos šiemet balandį surašytas aktas dėl savavališkos gamyklos statybos nebetenka galios.

„Šio klausimo nebeliko gavus leidimą statybai“, – teigė gamyklos vadovas.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovė BNS patvirtino, kad gavus statybos leidimą instituciją nebereikalaus nugriauti 0,5 tūkst. kvadratinių metrų plote sumontuotų 1,5 tūkst. gręžtinių gelžbetoninių polių su įrengta galvena.

„Jeigu šiai dienai jie („Homanit“ – BNS) yra gavę statybų leidimą, tai ta statyba kaip jau ir nebelaikoma savavališka“, – sakė inspekcijos atstovė Rasa Kėkštienė.

Pasak R.Kėkštienės, „Homanit“ per 10 dienų turi informuoti inspekciją apie leidimo gavimą. Tuomet pareigūnai patikrins statybą leidžiantį dokumentą ir nustatys, ar jis išduotas teisėtai.

„Tuomet galimi du variantai: jeigu bus konstatuota, kad statybą leidžiantis dokumentas buvo išduotas teisėtai, tada registruojamas statinio atitikties projektui patikrinimo aktas ir panaikinamas privalomojo nurodymo pašalinti savavališkos statybos padarinius aktas, tačiau jei pareigūnas nuspręs, jog statybą leidžiantis dokumentas buvo išduotas neteisėtai, inspekcija teisės aktų nustatyta tvarka kreipsis į teismą dėl jo panaikinimo“, – aiškino ji.

Prieš gamyklos statybas iki šiol kovojusios Pagirių bendruomenės „Medeina“ pirmininko Vytauto Vyskupaičio teigimu, bendruomenė greičiausiai taip pat nebeskųs įteisintų gamyklos statybų.

„Ir gerai, tegul stato“, – BNS teigė V.Vyskupaitis.

Vietos bendruomenė teismuose su gamykla iki šiol bylinėjasi dėl Pagirių vandenvietės apsaugos zonos sumažinimo. Pernai spalį Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė prokuratūros skundą dėl viešojo intereso gynimo, tačiau nutartis apskųsta Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

„Homanit Lietuva“ pernai gruodį Pagiriuose pradėjo pirmąjį būsimos gamyklos statybų etapą – tyrimų centro, sandėlio bei administracinio pastato – statybą.

Įmonės vadovas pripažino, kad pagrindinio gamyklos pastato statybos vėluoja apie pusmetį, todėl jų užbaigimas nuo 2022 metų pabaigos nukeliamas į 2023 metų birželį, jos turėtų brangti maždaug penktadaliu.

„Iš to, kokius grafikus šiandien turime su statybininkais, planas jas pabaigti iki kitų metų antrojo ketvirčio yra realu“, – sakė A.Ostrauskas.

Pasak jo, įmonė gamyklos pastato statyboms neturės generalinio statybų rangovo, o už jas, kaip ir už anksčiau pradėtas sandėlių ir administracinio pastato statybas, bus atsakinga statybų valdymo bendrovė „Incorpus“.

„Jie praktikos turi, projektą žino, todėl visiškai logiška, kad ir toliau tęs darbus. Deja, jau dabar aišku, kad tiek statybos medžiagos, tiek patys darbai brangs apie 20 proc.“, – sakė A.Ostrauskas.

„Kokiu skaičiumi pasibaigs pačios investicijos, greičiausiai pasimatys metų pabaigoje, nes dar daugelis tiekimo kontraktų nepasirašyti“, – pridūrė jis.

Pernai statybas pradėjusi „Homanit Lietuva“ teigė, kad sandėliavimo ir administracijos patalpų statyba kainuos apie 12 mln. eurų, visas projektas su gamykla – 175 mln. eurų.

Bendrovė skelbė, kad gamykloje turėtų būti sukurta 440 naujų darbo vietų.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pernai spalį projektui suteikė stambaus investicinio projekto statusą, o bendrovė dėl to gavo mokesčių lengvatų 20 metų.

Nauja „Homanit“ gamykla turėtų gaminti komponentus baldų, durų, parketo pramonės įmonėms tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Jos pajėgumai sieks apie 260 tūkst. kubinių metrų plokščių per metus – apie 25 proc. visos „Homanit“ grupės produkcijos.

Bendrovė gamyklose Vokietijoje ir Lenkijoje gamina vidutinio ir aukšto tankio suspaustas medžio pluošto plokštes. Grupėje dirba apie 1,5 tūkst. darbuotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs