Rašomieji stalai iš viešbučių kambarių pradėjo nykti iš dalies dėl vyraujančios nuomonės, kad nešiojamų kompiuterių ir mobiliųjų telefonų laikais jie yra nereikalingi ir kad jaunesni keliautojai jais nesinaudoja. Be to, kambariai be rašomųjų stalų, regis, atitiko viešbučių sektoriuje plačiau paplitusią minimalistinio dekoro tendenciją.
Tačiau keliautojai ėmė skųstis.
„Kur dingo rašomasis stalas iš mano viešbučio kambario?“ – savo „Twitter“ paskyroje ir savo tinklaraštyje 2015 metų gruodį parašė „Yahoo Sports“ straipsnių autorius Danas Wetzelis, savo įrašo antraštę papildęs paantrašte „Skelbiu visų rašomuosius stalus mylinčių „Marriott“ klientų mobilizaciją“. Panašių nusiskundimų būta ir iš kitų keliautojų. Vienas, pavyzdžiui, papasakojo, kad jam viešbutyje pasiskundus, jog kambaryje nėra rašomojo stalo, jis buvo „paragintas dirbti vestibiulyje“.
Dabar rašomieji stalai kambariuose, kuriuos „Marriott“ vadina „šiuolaikiškais kambariais svečiams“, turi ratukus, taigi juos galima perstumti į bet kurią kambario vietą, kurioje kambaryje apsistojęs keliautojas nori dirbti.
Pertvarkant kambarius taip pat įrengiamos, pvz., kietmedžio grindų dangos ir suolai, ant kurių galima susidėti lagaminus. Numatomos ir įvairios technologinės galimybės, pavyzdžiui, galimybė naudoti savo mobilųjį telefoną kaip raktą kambario durims atrakinti.
Iš kambarių taip pat pamažu nyksta vonios. Maždaug 75 proc. naujų viešbučių kambarių, išskyrus viešbučius laisvalaikiui ir šeimoms skirtame segmente, vonios kambariuose bus įrengtos tik dušo kabinos su rankiniu dušu.
Viešbučių operatorė jau pertvarkė daugiau kaip 10 tūkst. kambarių 25 viešbučiuose. Renovacija dar 25 viešbučiuose bus užbaigta iki metų pabaigos. Iš viso kambarius planuojama pertvarkyti 108 viešbučiuose.