Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rekuperacinė vėdinimo įranga – investicija į namų mikroklimatą ir sveikatą

Papusryčiaujate namuose, įsėdę į mašiną nuvykstate į darbą, jame praleidžiate 8 ar daugiau valandų, vėl grįžtate namo ir ryte viskas prasideda iš naujo – tai dažno šių laikų žmogaus kasdienybė. Kiek laiko praleidžiame gryname ore – ne daugiau nei 10 proc. per dieną? Nuo to, kokioje aplinkoje žmogus gyvena, dirba ir ilsisi – itin priklauso jo sveikata, poilsis, darbingumas ir savijauta. Būtent todėl kone visą dieną uždarose patalpose praleidžiantys žmonės itin smarkiai turėtų rūpintis tų patalpų mikroklimatu, kurio pagrindas – vėdinimas. Vienas iš būdų tai daryti – patalpų oro reguliavimą ir vėdinimą patikėti rekuperacinei sistemai. Ji ne tik vėdina ir valo orą nuo teršalų, bet ir neleidžia patalpose susidaryti pelėsiams, o tai – didžiulė investicija į sveikatą.
Temos: 1 Vėdinimas

Tinkamai pasirinkti

Mechaninė vėdinimo sistema susideda iš ortakių, sklendžių, triukšmo slopintuvų, grotelių arba difuzorių bei svarbiausio komponento – vėdinimo įrenginio. Planuojant įsigyti bet kokį įrenginį privalu pasidomėti – kokie svarbiausi kokybišką jo darbą lemiantys kriterijai. Rekuperacinė vėdinimo sistema – ne išimtis.

Vienas iš svarbiausių vėdinimo įrenginio komponentų – šilumokaitis arba kitaip vadinamas rekuperatorius. Rinkoje galima išvysti daug jų tipų, tačiau populiariausi – plokštelinis ir rotacinis, pastarasis Lietuvos klimatui yra tinkamiausias.

Rekuperacinėje vėdinimo sistemoje turi būti įmontuoti ir oro filtrai – tiek tiekiamo, tiek šalinamo oro. Jie valo nuo teršalų, dulkių, vabzdžių ir kitų nereikalingų dalykų ir tą orą, kuris patenka į vėdinimo sistemą iš lauko, ir tą, kuris patenka į vėdinamą patalpą. Siekiant itin didelio oro valymo efektyvumo reikėtų rinktis kuo aukštesnės klasės oro filtrus, pavyzdžiui, F7.

Negerai sumontuotas įrenginys gali ne tik tinkamai neatlikti savo funkcijų, bet ir padidinti elektros energijos suvartojimą.

Dar du būtini įrenginio komponentai – tiekiamo ir šalinimo oro ventiliatoriai. Juos renkantis privalu atkreipti dėmesį į energijos suvartojimą. Jeigu ventiliatoriai bus netinkamai parinkti, gali labai padidinti energijos suvartojimo kaštus, nes didžioji dalis jų priklauso būtent nuo ventiliatorių. Dėmesį reikėtų kreipti į tokius parametrus kaip ventiliatoriaus galia ir galimo vėdinti oro kiekis.

Galiausiai, itin svarbus įrenginio montavimas. Negerai sumontuotas įrenginys gali ne tik tinkamai neatlikti savo funkcijų, bet ir padidinti elektros energijos suvartojimą. Norint to išvengti, svarbiausia yra tinkamas projektas, kurį įgyvendinti turėtų kvalifikuotas specialistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų