Rekuperacinė vėdinimo įranga – investicija į namų mikroklimatą ir sveikatą

Papusryčiaujate namuose, įsėdę į mašiną nuvykstate į darbą, jame praleidžiate 8 ar daugiau valandų, vėl grįžtate namo ir ryte viskas prasideda iš naujo – tai dažno šių laikų žmogaus kasdienybė. Kiek laiko praleidžiame gryname ore – ne daugiau nei 10 proc. per dieną? Nuo to, kokioje aplinkoje žmogus gyvena, dirba ir ilsisi – itin priklauso jo sveikata, poilsis, darbingumas ir savijauta. Būtent todėl kone visą dieną uždarose patalpose praleidžiantys žmonės itin smarkiai turėtų rūpintis tų patalpų mikroklimatu, kurio pagrindas – vėdinimas. Vienas iš būdų tai daryti – patalpų oro reguliavimą ir vėdinimą patikėti rekuperacinei sistemai. Ji ne tik vėdina ir valo orą nuo teršalų, bet ir neleidžia patalpose susidaryti pelėsiams, o tai – didžiulė investicija į sveikatą.
Temos: 1 Vėdinimas

Energijos taupymas

Itin svarbus kriterijus renkantis rekuperacinę sistemą turėtų būti energijos taupymas, o šis kriterijus labai glaudžiai susijęs su programuojama valdymo automatika. Pastaroji nulemia, ar visos įrenginio funkcijos vykdomos tinkamai ir pagal vartotojo poreikius. Rekuperacinės vėdinimo sistemos funkcijos gali būti įvairios – nuo įprasto darbo režimo, iki naudojimo tam tikromis valandomis ar sąlygomis bei vėdinimo pagal oro kokybę. Visa tai leidžia vartotojui vėdinti patalpas tada ir tiek, kiek reikia, o tai užtikrina, kad energija nebus naudojama vėjais.

Rekuperacinės vėdinimo sistemos funkcijos gali būti įvairios – nuo įprasto darbo režimo, iki naudojimo tam tikromis valandomis ar sąlygomis bei vėdinimo pagal oro kokybę.

Minėtas funkcijas įgyvendinti padeda rekuperacinėje sistemoje sumontuoti jutikliai. Standartiniame vėdinimo įrenginyje turi būti bent vienas jutiklis, tačiau naujausiuose įrenginiuose jų gali būti ir trys, ir keturi. Svarbiausias – patalpai tiekiamo oro jutiklis, jis turi būti kiekviename įrenginyje. Patartina rinktis įrenginį, kuris matuoja ir vėdinamos patalpos temperatūrą. O dar geriau, jei įrengtas ir tas, kuris nustato ir už lango esančią temperatūrą. Visa tai leidžia užtikrinti maksimalų komfortą ir energijos taupymą.

Ieškantiems geriausio kokybės sprendimo vienas tinkamiausių orientyrų turėtų būti – pasyvaus namo sertifikatas. Pasyvus namas – tai statinys, kurio svarbiausias bruožas yra taupus energijos vartojimas. Ketinantiems statyti tokį namą būtina jame diegti geriausios kokybės vėdinimo sistemas, kurios privalo turėti pasyvaus namo sertifikatus. Griežtus kokybės reikalavimus atitinkančius ir sertifikuotus įrenginius „Domekt“ Lietuvos rinkai ne vienerius metus siūlo įmonė „Amalva“.

Galiausiai, tai ar rekuperacinė vėdinimo sistema tarnaus tinkamai, priklauso ne tik nuo paties įrenginio. Vartotojas turi nepamiršti, kad, kaip ir kiekvieną įrenginį, vėdinimo sistemą reikia prižiūrėti, valyti. Tinkamas įrangos eksploatavimas vadovaujantis gamintojo rekomendacijomis taip pat prisideda prie ilgalaikio vėdinimo sistemos tarnavimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis