Biurų ir viešbučių kompleksas k18B iškils dešiniajame Neries krante, tarp Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės (VCUP) ir viešbučio „Radisson Blu“, priešais Baltąjį tiltą.
Tarptautiniame konkurse dėl k18B varžėsi garsios tiek Lietuvos, tiek užsienio architektūros bendrovės. Patį konkursą dėl 40 mln. Eur vertės projekto organizavo Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos architektų sąjunga bei multifunkcinį projektą vystanti bendrovė „Lords LB Asset Management“.
Nori, kad iškiltų valstybės šimtmečiui
R.Šimašius antradienio rytą dėkojo visiems konkurse dalyvavusiems architektams, bet pabrėžė, kad išrinktasis pastatas abejingų nepaliks.
„Daliai žmonių jis nepatiks, daliai labai patiks. Iš miesto, infrastruktūros pusės mums aktualūs tam tikri dalykai, kurie turi būti tobulinami. Įvažiavimas turėtų būti kitoks, dar vienos sankryžos Konstitucijos prospekte nereikėtų“, – sakė R.Šimašius, pabrėžęs, kad Baltasis tiltas taip pat turėtų tapti kviečiančiąja arterija į Konstitucijos prospektą.
„Vilnius jau daugelį metų yra vienas mano mėgstamiausių miestų. Kuomet dalyvavau konkurse, galvojau, kad tai būtų ne tik pastatas, bet kai kas daugiau“, – tikino pats D.Libeskindas.
Šis pastatas nėra iš kažkur paimta dėžutė, jis kurtas atsižvelgiant į miesto topografiją, labai atidžiai buvo projektuotas, – projektą gynė D.Libeskindas.
„Tikslas yra skatinti džiaugsmą miestu, kad pastatas netaptų tik komercinės veiklos vieta, kad pastatas būtų dinamiškas. Šis pastatas nėra iš kažkur paimta dėžutė, jis kurtas atsižvelgiant į miesto topografiją, labai atidžiai buvo projektuotas“, – projektą gynė D.Libeskindas, pabrėžęs, kad pastatas gali tapti vienu iš miesto orientyru.
„Norėčiau, kad jis iškiltų 2018 m., kuomet bus minimas valstybės šimtmetis“, – kalbėjo garsus architektas.
„Tokio garsaus vardo firma pastatys tikrai atitinkamo garso ir kokybės pastatą“, – neabejojo Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Marius Šaliamoras.
Džiaugėsi ne visi
Tiesa, k18B projekto laimėtojo pasiūlyta pastato vizija sužavėjo ne visus Lietuvos architektus. Paaiškėjus, kad multifunkcinis centras sostinės centre bus vystomas pagal D.Libeskindo pasiūlytą projektą, žymus lietuvių architektas Audrius Ambrasas negailėjo kritikos tiek jam, tiek visam architektūriniam konkursui.
„Konkursu tai aš nelabai pavadinčiau, greičiau gerai organizuota viešųjų ryšių akcija siekiant pasistatyti kuo didesnį pastatą. Kodėl tai sakau? Dar iki vakar galvojau, kad tai konkursas, bet dabar, žinant rezultatus, jie labai nuvylė“, – apmaudo tuo metu neslėpė A.Ambrasas, D.Libeskindo pasiūlytą projektą pavadinęs tvariniu.
„Tikime kad jis taps architektūros kortele“, – sakė investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.
Surengs paskaitą vilniečiams
Antradienio vakarą, 17 val. D.Libeskindas Nacionalinėje dailės galerijoje surengs viešą paskaitą „Augantis miestas“ kurioje žada dalintis įžvalgomis apie moderniausių pasaulio miestų, tarp jų ir Vilniaus, plėtros tendencijas.
Pačios paskaitos tiesioginę transliaciją internete bus galima stebėti čia.
Kalbant apie D.Libeskindo garsiausius projektus, dažniausiai yra minimi tokie jo architektūriniai darbai kaip Žydų muziejaus pastatas Berlyne, „Vitra“ daugiaaukštis San Paule, projektas „Crystals at CityCenter“ Las Vegase.
k18B nėra vienintelis projektas, kurį Vilniuje patikėta kurti D.Libeskindui. Šiuo metu sostinėje jis projektuoja Modernaus meno centrą, kuris iškils buvusio kino teatro „Lietuva“ vietoje, taip pat yra sukūręs Liepkalnio aktyvaus laisvalaikio centro „Vilnius Beacon“ viziją.