„Atsižvelgiant į didelį socialinių būstų poreikį ir į tai, kad nekilnojamojo turto kainos nuolat auga, o asmenų ir šeimų, laukiančiųjų socialinio būsto, skaičius nemažėja, SADM ragina savivaldybes kuo skubiau plėsti socialinio būsto fondą: aktyviau organizuoti būstų pirkimus, taip pat rekonstruoti savivaldybės nuosavybės teise valdomus pastatus, kad kuo daugiau laukiančiųjų būtų aprūpinti socialiniais būstais“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.
2017 metais, SADM duomenimis, daugiausia socialinių būstų įsigijo Klaipėdos miesto savivaldybė (28 būstus), Mažeikių – 26, Alytaus miesto – 25, Trakų raj. – 16, kitos savivaldybės įsigijo jų mažiau.
28 savivaldybės, ministerijos teigimu, neįsigijo nė vieno socialinio būsto, nors Lietuvoje yra per 11 tūkst. asmenų ir šeimų jo laukiančių.
SADM surinktais duomenimis, pernai 468 savivaldybės būstai buvo parduoti juose gyvenusiems žmonėms (įskaitant ir pagalbinio ūkio paskirties pastatus) ir gauta per 5,15 mln. eurų. Iš šių lėšų savivaldybės panaudojo beveik 3,67 mln. eurų, įsigydamos socialinius būstus bei vykdydamos savivaldybės nuosavybės teise valdomų pastatų rekonstrukciją ir pritaikydamos juos socialiniams būstams. Taip pat dauguma jų lėšomis už parduotus savivaldybės būstus prisidėjo prie Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, vykdydamos priemonę „Socialinio būsto fondo plėtra“.
2018 metų balandžio mėnesio duomenimis, iš viso savivaldybių socialinio būsto fondą sudaro 11 107 socialiniai būstai.