Patobulinta varžytynių tvarka iš esmės palengvina išvaržomo nekilnojamojo turto įsigijimą. Pasak rūmų, pokyčiai išplės potencialių dalyvių ratą ir leis parduoti išvaržomą turtą už įmanomai didžiausią kainą.
„Šių įstatymo pakeitimų laukėme ketverius metus. Lietuvos antstolių rūmai dar 2015 metais pasiūlė Civilinio proceso kodekso priežiūros komitetui liberalizuoti varžytynių reglamentavimą ir įtvirtinti galimybę skolintis varžytynių pirkiniams juos įkeičiant, nes tokį poreikį diktavo antstolių praktika,“ – pranešime teigė Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo pirmininkė Inga Karalienė.
Pasak jos, galimybė skolintis įkeičiant areštuotą turtą yra vienas reikšmingiausių varžytynių procedūrų patobulinimų nuo 2013 metų pradžios, kai taip pat Lietuvos antstolių rūmų iniciatyva varžytynės buvo perkeltos į elektroninę erdvę.
2018 metais Lietuvoje įvyko 1578 antstolių skelbtos varžytynės. Bendrame skolų išieškojimo procese turto realizavimas varžytynėse yra kraštutinė, retai taikoma priemonė: tik viena iš 1000 skolų padengiama įvykus varžytynėms.