Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sėkmės istorija: daugiabučio renovacijai nesipriešino nei vienas gyventojas

Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programai Lietuvoje įgaunant pagreitį, pasigirsta vis daugiau sėkmės istorijų. 15min.lt kalbino Dianą Isajevienę – Talokių kaimo (Alytaus raj.), Plytinės gatvėje esančio namo bendrijos pirmininkę ir gyventoją.
Atnaujintas kvartalas Biržuose
Renovuoti daugiabučiai. / Biržų savivaldybės nuotr.

Kalbant apie renovuoto daugiabučio „biografiją“ ir būklę pašnekovė neslėpė, kad jam atnaujinimas buvo tiesiog būtinas. „Namas yra mūrinis, trijų aukštų, pastatytas prieš daugiau nei 30 metų. Dėl to buvo labai prasta kanalizacijos, vandentiekio, elektros instaliacijos sistemų, stogo būklė. Būtent dėl to, kad namas jau buvo paprasčiausiai senas, ir pradėjome renovaciją.“

Gyventojų iniciatyva – renovacijos variklis

Kaip teigė pašnekovė, „stumti“ gyventojų bendrijos pirmininkei nereikėjo: „Renovacija buvo vykdoma pačių gyventojų iniciatyva. Namo gyventojai buvo pasikvietę atstovus iš Būsto energijos taupymo agentūros (BETA), su kuriais aiškinosi kilusius klausimus, taip ir buvo pradėtas procesas. Besipriešinančių žmonių nebuvo, nepaisant to, kad atskirai žmonėms gal ir kildavo kokių minčių, tačiau susirinkimuose niekas neprieštaravo. Todėl pradėti renovacijos procesą pavyko be didelių problemų.“

Pasak Dianos Isajevienės, „Investicijų ir techniniai planai buvo rengiami konkursų būdu. Investicijų planą mūsų namui buvo leista imti tik su mažesne kaina. Kalbant apie atskirus pasirinkimus ir išnaudotas renovacijos galimybes, buvo pasirinktas tinkuojamas fasadas, taip pat buvo pakeisti visi vamzdynai, kanalizacija, elektros instaliacija. Be to, buvo pakeisti visi radiatoriai ir šildymo sistema.“

Padidėjęs namo funkcionalumas

Žmonės pajuto, kad butai neatvėsta, o temperatūra juose laikosi tolygi. Iš esmės gyventojai procesu patenkinti. Nors renovacijos darbų vykdymo metu buvo nesklandumų, statybininkai greitai pašalino visus trūkumus. 

Talokių kaime esančio namo gyventojai džiaugiasi rezultatais – nors kuro sąnaudų sumažėjimo gyventojai kol kas dar nepajuto, butuose laikosi vienoda temperatūra. Pasak ponios Isajevienės, „Žmonės pajuto, kad butai neatvėsta, o temperatūra juose laikosi tolygi. Iš esmės gyventojai procesu patenkinti. Nors renovacijos darbų vykdymo metu buvo nesklandumų, statybininkai greitai pašalino visus trūkumus.“

Talokių kaime, Plytinės gatvėje, renovuoto namo modernizavimo istorija – pavyzdys, kad gyventojai pagal savo poreikius gali kontroliuoti renovacijos procesą ir pasirinkti jiems labiausiai prieinamus variantus, o pabaigę būsto renovaciją – džiaugtis atnaujintų namų teikiamais pranašumais.

BETA-mazas
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?