Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Sėkmingai renovacijai būtinas visų grandžių suinteresuotumas ir bendradarbiavimas

Nenumaldomai artėjant statybų sezonui, daugelio žmonių dėmesys krypsta į renovaciją, po kurios pastatai turėtų tapti ne tik ekonomiškesni, tačiau ir komfortiškesni juose gyvenantiems žmonėms. Įvairių sričių statybų ekspertai pastebi, jog šie metai labai svarbūs ir gali tapti lemtingais, siekiant išjudinti pastatų modernizaciją.
Renovacija
Renovacija / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų (Būsto rūmai) prezidentas Juozas Antanaitis teigia, kad šiuo metu didelė atsakomybė gula ant valdžios pečių, nes žmonės yra patikėję, jog naujas renovacijos modelis veiks, o pastatų modernizacija sparčiai pajudės iš mirties taško. „Labai tikiuosi ir nuoširdžiai linkiu, kad naujasis renovacijos modelis veiktų ir įgautų tinkamą pagreitį, nes antrą kartą tokio žmonių pasitikėjimo kredito galime ir nesulaukti. Nors viešoje erdvėje plačiai kalbama apie penkis šimtus renovuotinų namų, tačiau manau, kad ir penkiasdešimt kokybiškai renovuotų pastatų leistų visiems pastatų modernizacijos skeptikams ir šio proceso nauda abejojantiems žmonėms susimąstyti“, – teigia J.Antanaitis.

Nors viešoje erdvėje plačiai kalbama apie penkis šimtus renovuotinų namų, tačiau manau, kad ir penkiasdešimt kokybiškai renovuotų pastatų leistų visiems pastatų modernizacijos skeptikams ir šio proceso nauda abejojantiems žmonėms susimąstyti, – teigia J.Antanaitis.

Kitą vertus, Būsto rūmų prezidentas pasigenda glaudesnio valdžios, visuomenės bei ekspertų bendradarbiavimo. „Kai kas nors vykstą už uždarų durų, visuomenei kyla įtarimų ir įvairių klausimų. Kas ten tokio slapto, jog negali matyti visuomenė bei ekspertai? Sutinku, kad pradiniame etape, kai ruošiama tik pati modelio idėja gali dalyvauti tik siauras žmonių ratas, tačiau vėliau kai prasideda įgyvendinimas – be ekspertų neišsiversime“, – pabrėžia J.Antanaitis bei priduria, kad norint, jog renovacija vyktų sklandžiai, joje dalyvauti turi būti suinteresuotos visos grandys: nuo valdžios ir visuomenės atstovų iki projektuotojų, inžinierių bei statybinių medžiagų gamintojų ir tiekėjų.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto vyresnysis mokslo darbuotojas ir mokslų daktaras Česlovas Ignatavičius pritaria išsakytai pozicijai. Jo nuomone, specialistų įtraukimas yra būtinas, nes jie gali ne tik patarti, tačiau ir pasiūlyti naujausius ir efektyviausius sprendimus. „Esame atlikę daugybę bandymų, tad ne tik žinome pastatų eksploatacijos problemas, tačiau turime minčių ir efektyvių pasiūlymų kaip jas spręsti. Pavyzdžiui, visai neseniai atlikti tyrimai atskleidė, kad tinkamai pasirinkus šiltinimo medžiagas galima gauti patikimas ir nebrangias pastatų šiltinimo sistemas, o taupant pinigus jų liktų ir kitiems būtiniems daugiabučių namų modernizavimo veiksmams“, – pastebi mokslininkas.

Balandžio 26 d. nuo 14 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančioje tradicinėje statybos ir remonto parodoje „Resta 2013“ statybų ekspertai bursis diskusijai su visuomene bei valdžios atstovais, kurioje aptars: svarbiausius daugiabučių pastatų modernizacijos klausimus, pagrindines politines bei technologines renovacijos problemas ir iššūkius, apžvelgs naujausius tyrimus, o taip pat kalbės apie realias naujo modelio įgyvendinimo galimybes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos