Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiauliečiai atrado naują verslo nišą – siūlo plaustus ant vandens

Šalia Šiaulių veikianti ir automobilių rekonstrukcija garsėjanti bendrovė „Autogedas“ atrado naują, lietuvių dar nepramintą verslo nišą – pasiūlė plaustus ant vandens. Tiesa, kol kas įmonė yra pagaminusi tik vieną plausto prototipą ir šiuo metu tyrinėja rinką. Nors produktas skirtas užsienio rinkai, tačiau neatmeta galimybės, kad plaustai prigis ir Lietuvoje.
Lietuvių kurtas plaustas ant vandens
Lietuvių kurtas plaustas ant vandens / Manto Rimdžiaus nuotr.
Temos: 2 Plaustas Namas

Plaustų sumanytojas ir vykdytojas – įmonės „Autogedas“ savininkas Gediminas Kairys. 15min jis pasakojo, kad idėja kurti plaustus kilo pakeliavus po užsienį ir pamačius atvirą verslo nišą.

„Važinėdamas po užsienį pastebėjau, kad daug žmonių turi priėjimą prie vandens savo soduose. Jie atvažiuoja su šeimomis, tiesiog sėda į laivelius ir būna ant vandens. Taip jie atostogauja, pramogauja, kepasi šašlykus. Pamatęs šią nišą sugalvojau sukurti tokį plaustą“, – teigė G.Kairys.

Manto Rimdžiaus nuotr./Lietuvių kurtas plaustas ant vandens
Manto Rimdžiaus nuotr./Lietuvių kurtas plaustas ant vandens

Šiuo metu įmonė yra pastačiusi ir įrengusi pirmąjį plaustą – tai prototipas, kurį vėliau ketinama keisti.

„Kiek žinau, esame pirmieji Lietuvoje su tokiu plaustu. Šis pirmasis plaustas yra prototipas. Dabar gaminamas patentas, patobulintas šiek tiek didesnis“, – sakė įmonės vadovas.

Per pusmetį pastatytas plaustas yra 8,5 metrų ilgio ir 2,5 m pločio. Apskaičiuota, kad jis gali išlaikyti 12 žmonių, o nakvoti namelyje ant vandens gali keturi žmonės.

Manto Rimdžiaus nuotr./Lietuvių kurtas plaustas ant vandens
Manto Rimdžiaus nuotr./Lietuvių kurtas plaustas ant vandens

Plauste įrengtos saulės baterijos, kurios naktį apšviečia patalpas. Be to, namelis ant vandens neturi vidaus degimo variklio, norint paplaukioti prie jo galima tvirtinti tik elektrinį variklį, o tai, kūrėjo teigimu, užtikrina ekologiškumą.

„Saulės baterijos aprūpina namelio apšvietimą tamsiuoju paros metu, bet jis turi 220 V instaliaciją ir, prijungus į elektros lizdą prieplaukoje, elektra būtų aprūpinti visi buitiniai prietaisai. Plauste įrengtas dušas, viryklė, tualetai – viskas, kaip namie. Bet šiai įrangai reikia papildomo elektros šaltinio. Prieplaukoje turėtų būti numatytas elektros lizdas, kaip ir jachtose, kurios prisijungia ir turi elektrą“, – pasakojo G.Kairys.

Manto Rimdžiaus nuotr./Lietuvių kurtas plaustas ant vandens
Manto Rimdžiaus nuotr./Lietuvių kurtas plaustas ant vandens

Tokio prototipinio namelio ant vandens kaina be variklio siekia 37 tūkst. eurų. Į šią kainą įeina plausto apdaila, baldai.

„Jeigu darytume plaustą su visa buitine technika, saulės elementais ir elektriniu varikliu, tuomet kaina gali ir padvigubėti“, – tikino jis.

Ar galima būtų pastatyti, pavyzdžiui, Neryje? Pasak G.Kairio – tikrai taip, tačiau reikėtų nepamiršti jo pritvirtinti.

„Kadangi tai plaustas, kuris neturi savo variklio, bent dabartinis prototipas, nuplaukus 2 km po to kur nors Švedijoje atsidursi. Toks plaustas yra nutempiamas iki vietos, švartuojamas ir prikabinamas. Arba turi būti montuojamas galingesnis elektrinis variklis, kuris galėtų pats autonomiškai veikti. Pagal visą projektą ir idėją, jeigu jį ištobulintume iki tiek, kiek mes esame užsimoję, jį galima įrengti taip, kad būtų galima plaukioti ežeruose, upėse“, – pasakojo G.Kairys.

Manto Rimdžiaus nuotr./Lietuvių kurtas plaustas ant vandens
Manto Rimdžiaus nuotr./Lietuvių kurtas plaustas ant vandens

Anot „Autogedo“ savininko, produktas orientuotas į užsienio rinką, bet tikisi užsakymų ir iš Lietuvos. Kol kas įmonė tyrinėja rinką, stebi, kam šis produktas būtų įdomiausias, bet užsakymų kol kas nesulaukė.

„Kol kas tyrinėsime rinką ir žiūrėsime, kiek yra šia produkcija susidomėjusių ir ar yra paklausa Lietuvoje. Mūsų atstovai reklamą išvežė į Švediją, Suomiją, Italiją ir dabar laukiame atsakymų, kas susidomės ir kiek tų klientų bus“, – teigė G.Kairys.

Įmonė tikisi susidomėjimo iš nuomos ar viešbučių verslu užsiimančių žmonių, esą, taip būtų galima pasiūlyti alternatyvią galimybę poilsiui.

„Žmonėms, kurie mėgsta poilsiauti, bet neturi žemės ir nori išnuomoti patalpas vandenyje, manau, tai tikrai puikus projektas. Taip galima išplėsti ir patalpų nuomą“, – pasakojo jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų