Vienuose iš nedaugelio mieste išlikusių XX amžiaus pradžioje statytuose Venclauskių namuose jau antrą mėnesį darbuojasi restauratoriai. Darbus sunkina tai, kad namo sienos uždažytos iki 12 sluoksnių skirtingų dažų. Labiausiai restauratorius stebina sienų tapyba, pražydusi įspūdingomis gėlėmis – lietuviškais bijūnais, tulpėmis, rožėmis, našlaitėmis.
„Nenustoja stebinti spalvų ryškumas ir frizinės juostos puošnumas. Kiekviena patalpa yra išskirtinė. Puošniausios šeimininkų miegamųjų, kabineto patalpos, svetainė. Kitos yra paprastesnės. Viskas labai ryšku, puošnu“, – sako sienų tapybos restauratorė Jurga Krilavičienė.
Projekto vertė – per 2,5 mln. eurų. Bus keičiamas ne tik namo vidus, bet ir kiemas. Jame bus įrengtos edukacinės erdvės, sutvarkytas sodas, kuriame tebeauga Venclauskių sodintos obelys, ąžuolai.
Name tarpukariu gyveno teisininko, pirmojo miesto burmistro Kazimiero Venclauskio ir aktorės Stanislavos Jakševičiūtės-Venclauskienės šeima. Garsi ne tik tuo, kad užaugino apie 100 našlaičių, bet ir tuo, jog per Antrąjį pasaulinį karą gelbėjo ir slėpė persekiojamus žydus ir jų vaikus. Namas buvo miesto kultūros židinys, kuriame lankėsi daug žymių to meto žmonių.
Atkūrus nepriklausomybę Venclauskių dukterys namą padovanojo muziejui.