Projekto „Tech Loft“ sumanytojas Darius Žakaitis sakė, kad startuolių centro „Vilnius Tech park“ sėkmė paskatino imtis naujo projekto.
„Tech Loft“ idėja – nauji kūrybiniai, technologiniai verslai ieško kitokių erdvių, ne tik A klasės biurų, kuriuose jie jaučiasi ne taip patogiai dėl brangios ir įpareigojančios aplinkos. Ieškodami naujos vietos, koncentravomės į Naujamiestį, nes jis įdomus, augantis“, – antradienį kalbėjo jis.
Įkurdins startuolius
Bendras verslo centro, kuriame įsikurs startuoliai, plotas sieks 2,2 tūkst. kv. m, o investicijos į projektą sieks 2,5 mln. eurų. Rekonstrukcijos darbai prasidėjo 2019 metų ankstyvą rudenį, o atidarymas planuojamas rugpjūčio 1 dieną.
Jame ketinama įrengti daugiau nei 200 darbo vietų, kurios bus nuomojamos startuoliams. Pirmame aukšte bus bendradarbystės erdvė, 70 vietų konferencijų centras ir kavinė, o likusiuose – privatūs biurai.
„Jaunos, technologinius ar kūrybinius verslus vystančios įmonės. Kas dirba su technologijomis, internetu paremta koncepcija. Tradiciniai verslai nėra mūsų auditorija“, – kas galės įsikurti verslo centre, pasakojo D.Žakaitis.
D.Žakaičio teigimu, jau pasirašyta sutartis ir čia įsikurs elektroninių pinigų startuolis „Connect pay“.
Darbo vieta bendradarbystės centre kainuos nuo 115 eurų (plius PVM), o biuruose kainos prasidės nuo 14 eurų už kv. metrą (plius PVM).
Reaguojant į šių dienų realijas, D.Žakaičio teigimu, ketinama dalį stalviršių pakeisti į nerūdijančio plieno, įrengti pertvaras, UV lempas, rankų dezinfekatorius. Jo nuomone, tokių patalpų ir toliau reikės, tačiau apsilankymas jose gali sumažėti.
„Stalams įrengsime pertvaras, šiek tiek atstumus koreguosime. Bet žmonėms reikia socializacijos, reikia buvimo kartu, tai niekur nedingo ir poreikis išliks“, – įsitikinęs jis.
Išsaugos pastatą
Startuolių centras įsikurs 1952 metais statytame pastate, kuriame anksčiau veikė sandėlis. Pasak D.Žakaičio, pastatas ilgą laiką buvo nenaudojamas, o rekonstruojant siekiama išsaugoti kuo daugiau autentiškų detalių. Prie šio projekto dirba architektų studija „A2sm architektai“.
„Ši aplinka labai svarbi, išlaikomi seni elementai, lubos, sienos, kolonos, sąramos duoda pridėtinę vertę ir sukuria kūrybinę atmosferą. Panaudosime ir senus restauruotus lietuvių dizainerių baldus, taip pat esame nupirkę ir išsaugoję „Žalgirio“ stadiono švieslentę, kuri irgi savo vietą čia atras“, – kalbėjo jis.
Pasak D.Žakaičio, „Žalgirio“ stadiono švieslentę įmonė įsigijo maždaug prieš 1,5 metų, tačiau ją reikėjo rekonstruoti.
„Ją reikia pritaikyti, renovuoti, nes jos būklė ne pati geriausia. Dabar kaip tik dirbame su reklamos gamybos agentūra, kad švieslentę pritaikytų ir kad ji veiktų. Ji turi simbolinę vertę“, – aiškino jis.
Idėja įsigyti švieslentę, startuolių centro kūrėjo teigimu, kilo architektams. Iš pradžių norėta ją pritaikyti „Vilniaus tech parke“, tačiau miesto valdžiai netiko jų pasiūlyta vieta.
„Todėl sugalvojome pritaikyti ją šiame projekte. Per trejus metus daug kas pasikeitė, kol įsigijome, ir pradinė koncepcija pasikeitė“, – pasakojo D.Žakaitis.