Lietuvos statybininkai mato kelis būdus, kaip padėti atstatyti Ukrainą

Prezidentui Gitanui Nausėdai ketvirtadienį pakvietus Lietuvos verslą pagalvoti, kaip galėtų prisidėti prie Ukrainos atstatymo ir griuvėsių valymo darbų, šalies statybos ir nekilnojamojo turto plėtotojų atstovai sako, kad apie tai yra yra svarstoma, analizuojami keli scenarijai. Jie tikina, kad atėjus laikui darbams bus pasirengę ir dalį jų įmonės galėtų apmokėti iš savo lėšų.
Borodianka
Sugriauti daugiabučiai Borodiankoje / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Jau beveik du mėnesius tęsiantis Rusijos karui Ukrainoje, G.Nausėda šią savaitę spaudos konferencijoje atkreipė verslo dėmesį, kad ukrainiečiams reikalinga technika, kuri padėtų valyti griuvėsius. Šalies vadovas taip pat akcentavo, kad šalyje vyksta ne tik karas, bet ir atstatymas.

„Tą turime suprasti. Kai kurių priemonių jiems labai trūksta“, – pridūrė jis.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija apie situaciją Ukrainoje
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Prezidento Gitano Nausėdos spaudos konferencija apie situaciją Ukrainoje

Verslo atstovai sako, kad šis procesas turėtų būti gerai koordinuotas, o Lietuva galbūt galėtų rūpintis atskiromis Ukrainos sritimis.

Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas 15min sakė, kad asociacija jau turėjo ne vieną susitikimą su Ukrainos statybų sektoriaus atstovais ir atskiromis organizacijomis dėl to, kaip Lietuvos statybininkai galėtų prisidėti prie sugriautų miestų atstatymo.

Jis tvirtino, kad po pokalbių su Seimo nariais asociacija pasiūlė įkurti koordinacinę grupę, kuri užsiimtų šiuo klausimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai