Pasak jo, penktadienį ministerijoje posėdžiavusi darbo grupė taip pat nusprendė vykdyti viešąsias konsultacijas, kaip būtų galima visuomenės poreikiams pritaikyti kultūros vertybėmis pripažintus Kauno ir Klaipėdos pastatus ir „kartu su visuomene atrinkti, kurie sprendiniai yra geriausi“, išanalizuoti, kaip jie būtų išlaikomi.
„Nusprendėme neįtraukti Vilniaus pastato į viešąsias konsultacijas, kad aukcionas galėtų toliau tęstis. Tuo metu „Lietuvos paštas“, gavęs Klaipėdos savivaldybės kreipimąsi dėl pastato pritaikymo visuomenės poreikiams, svarstys dėl galimybės stabdyti aukcioną – tokią galimybę turėtų įvertinti pašto vadovė“, – BNS sakė D.Stravinskas.
Konsultacijoms numatyta duoti dvi savaites.
Anot jo, Architektų sąjungos Kauno skyrius siūlo pastate įrengti architektūros centrą, Klaipėdos savivaldybė svarsto buvusiame pašto pastate įkurdinti biblioteką ar Santuokų rūmus.
„Tų variantų yra, tad tos konsultacijos metu jų ir lauksime. Taip pat laukiami privačių investuotojų pasiūlymai, galbūt privatūs siūlys įrengti viešbutį ar kitaip įveiklinti“, – sakė ministro patarėjas.
Klaipėdos miesto savivaldybė ketvirtadienį oficialiai kreipėsi į „Lietuvos paštą“, prašydama stabdyti aukcioną ir išreiškė ketinimus pastatą įsigyti.
Anot D.Stravinsko, Kauno ir Vilniaus miestų savivaldybės tokio noro nėra pareiškusios, todėl galimybes stabdyti Kauno pašto pardavimą turės svarstyti naujai suformuota „Lietuvos pašto“ valdyba, senajai baigiant darbą.
„Vilniaus pastatas yra mažesnės kultūros apsaugos objektas nei Kauno ir Klaipėdos. Be to, Vilniaus pastatą jau bandoma parduoti trečią kartą, negauta ir jokia Vilniaus savivaldybės pozicija, lūkestis ar poreikis įsigyti pastatą. Atitinkamai ir iš visuomenės nėra stiprių iniciatyvų, kaip Kaune ar Klaipėdoje, kai jie susibūrę prieš pusę metų vertino tas alternatyvas ir galimybes. Ir pačiam paštui finansiškai būtų labai didelė našta, jei aukcionas būtų sustabdytas, tikrai sustotų kiti investiciniai projektai“, – BNS sakė D.Stravinskas.
Be to, jo teigimu, pastatas Vilniuje yra patraukliausias investuotojams, nes yra pačiame sostinės centre, Gedimino prospekte, ir kyla mažiausiai abejonių dėl būsimo tinkamo jo panaudojimo.
„Lietuvos paštas“ yra priėmęs sprendimą pastatus parduoti dėl per brangaus išlaikymo, tačiau dalis politikų pasisako už jų išsaugojimą visuomenės reikmėms. Išsaugoti pastatus pašto veiklai ir visuomeninei paskirčiai ragina ir Kultūros paveldo departamentas.
Susisiekimo ministras J.Narkevičius yra teigęs, kad „Lietuvos pašto“ siekis parduoti pastatus didmiesčiuose turėjo įtakos jo spalio pabaigoje priimtam sprendimui atšaukti valstybės valdomos įmonės valdybą.