Šv.Jokūbo ligoninės projektas pajudėjo: savivaldybė pritarė architektų pasiūlymams

Vilniaus miesto vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio skyrius pritarė Šv. Jokūbo ligoninės komplekso pertvarkos projektiniams pasiūlymams. Po karštų visuomenės ir architektų bendruomenės diskusijų projekto vystytojo paskelbtą tarptautinį architektūros konkursą laimėjusi architektūros studijos „Do Architects“ komanda gavo teisę rengti techninį projektą. Juos bus detalizuojami viešai pristatyti planai atgaivinti teritoriją prie Lukiškių aikštės ir Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios.
Vasario 16-osios gatvės kompleksas
Vasario 16-osios gatvės kompleksas / Lords nuotr.

„Tai atvejis, kai po visuomenės, architektų bendruomenės kritikos, dėl projekto architektūrinių sprendimų trūkumų savivaldybei atsisakius išduoti statybos leidimą, vystytojai sumažino pernelyg ambicingus, su kontekstu besikertančius plėtros planus ir grįžo prie geriausio architektūrinio sprendimo paieškos būdo – konkurso. Ir tai baigėsi geru rezultatu. Vertindami projektą pamatėme sumažėjusį komplekso mastelį, gerą santykį su kontekstu, pagarbą paveldui ir pozityviai nuteikiančius architektūrinius sprendimus“, – pranešime spaudai cituojamas Vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.

16 tūkst. kv. m ploto komplekse, pagal adresą Vilniuje pavadintame „Vasario 16 kompleksu“, bendrovės „Orkela“ užsakymu „Do Architects“ komanda (Gilma Teodora Gylytė, Sabina Daugėlienė, Andrė Baldišiūtė, Algimantas Neniškis, Domantas Baltrūnas, Gerda Nevulytė, Gediminas Aismontas, Eglė Gelažauskaitė, Edgar Vladimirenko) suplanavo du viešbučio pastatus, administracinės paskirties pastatų, restoranų, kavinių ir parduotuvių.

Statybų leidimas planuojamas 2021 metų pradžioje, o projekto pabaiga – 2022 metų pabaigoje.

Lords nuotr. /Šv.Jokūbo ligoninės kompleksas
Lords nuotr. /Šv.Jokūbo ligoninės kompleksas

Projekto autorių atspirties taškas buvo istorija – ruošdamiesi dalyvauti didžiulio visuomenės dėmesio sulaukusiame konkurse, architektai pirmiausia gilinosi į archeologinę, istorinę ir architektūrinę medžiagą, per 400 metų susiformavusį istorinį kontekstą. Kartu buvo nusiteikę nauja šio kvartalo architektūra išryškinti senuosius ir moderniuosius istorinius sluoksnius.

„Siekėme, kad kompleksas būtų kiek įmanoma turtingesnis, kad nebūtų pristatomas tik vienas iš laikotarpių, nes visi jie yra svarbūs, kad kaip įmanoma labiau būtų atspindėta visuma, kuri formavosi per komplekso istoriją“, – sakė architektė G.T.Gylytė.

15min primena, kad buvusios Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje greta Lukiškių aikštės ketinama statyti 45 mln. eurų vertės „Clarion“ viešbutį ir licėjų. Jį ketina statyti investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo bendrovė „Orkela“.

„Do architects“ architektūros konkursą laimėjo 2019 metais.

Projektą, kuriame buvo numatytas viešbutis ir biurai, visuomenei „Orkela“ pristatė 2018 metų kovą, tačiau dėl architektūros sprendinių jis sulaukė kritikos. Vėliau pakoreguotą projektą nagrinėjusi Vilniaus regioninė architektų taryba jį įvertino palankiau, tačiau nepritarusi projekto sprendiniams savivaldybė neišdavė statybos leidimo.

2018 metais Kultūros paveldo departamento taryba patikslino komplekso vertingąsias savybes: nuspręsta, jog bažnyčia, dominikonų vienuolyno ansamblis ir ligoninės statiniai yra vienas kompleksas - bendras paveldosaugos objektas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų