Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šventojoje besigydantys žmonės apstulbę: nuo sanatorijos iki jūros – nė vieno suolelio

Šventojoje anapus beždžionių tilto įsikūrusiame sveikatos centre „Energetikas“ gydosi žmonės po operacijų ar turintys negalią. Anot jų, gijimo procesui labai padeda jūra, tačiau sunkiai judant pasiekti jūrą dažnai tampa neįmanoma. O dar sunkiau yra dėl to, kad tiek pakeliui link paplūdimio, tiek takelio gale nėra nė vieno suolelio. Griebdamiesi paskutinio šiaudo žmonės tiesiog sėdasi ant šiukšlių dėžių, o už miesto ūkį atsakinga įmonė prašo poilsiautojų kantrybės.
Takelis Šventojoje
Takelis Šventojoje / 15min nuotr.

Nuo reabilitacijos centro iki jūros nutiestas tvarkingas takelis. Kaip giriasi Palangos savivaldybė, iš viso šiemet atnaujinta arba naujai paklota apie 700 kv. m ploto medinių takų.

Žmogeliai užlipa tuo takeliu, pasižiūri ilgesingai į jūrą ir pėdina atgal, nes nėra kur atsisėsti, – pasakojo Jūratė.

Ir nors poilsiautojai, regis, tuo patenkinti, jiems užkliuvo kitkas. Į 15min redakciją kreipėsi Jūratė, sveikatos centre „Energetikas“ besigydanti trečią savaitę. Jos teigimu, į šią įstaigą suvažiuoja žmonės su ramentais, turintys negalią, todėl jie neturi jėgų nueiti prie jūros kur nors neprisėdę.

„Čia labai gražus padarytas takas jūros link. Tikrai ten ir su vežimėliais žmonės gali prasilenkti, su ramentais praeit, bet nėra nė vieno suolelio. Be to, tas takas neina iki pat jūros, jis prie kopų pasibaigia ir toliau su ramentais eiti nebegali, nes per smėlį negalima vaikščioti. Išeina, kad tie žmogeliai užlipa tuo takeliu, pasižiūri ilgesingai į jūrą ir pėdina atgal, nes nei atsisėsti, nei prisiglausti niekur nėra. Svarbiausia, kad prieš metus suoliukai ten buvo ir nežinau, kodėl jie šiemet patingėjo pastatyti“, – teigė ji.

Ji tikino pati bandžiusi išsiaiškinti, kodėl suoliukai išmontuoti, tačiau atsakymų taip ir negavusi.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Takelis Šventojoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Takelis Šventojoje

Dėl suoliukų tenka varžytis

Ant šiukšlių dėžės pasėdim ir tiek, – teigė Stasė.

Nuvykę į Šventąją apžiūrėti minėtųjų takelių, sutikome į jūrą žvelgiančias ir besikalbančias Raimondą ir Stasę. Moterys taip pat čia jau trečia savaitė – viena po galvos operacijos, kitai operuotas kelio sąnarys. Abi besišypsančios, tačiau sėdėjo ant medinio tako.

„Mes čia gydomės, aš esu po galvos operacijos, greta moteris po kojos operacijos, tai jai sunkiau, nes per smėlį negali eiti. Mums reikėtų suoliukų arčiau, nes dabar jie yra tik prie persirengimo būdelių, kurių čia nėra tiek daug. Kas greitesnis, tas atbėga ir atsisėda“, – juokėsi Raimonda.

15min skaitytojo nuotr./Poilsiautojai Šventojoje sėdi ant šiukšlių dėžių
15min skaitytojo nuotr./Poilsiautojai Šventojoje sėdi ant šiukšlių dėžių

Jai antrino ir Stasė, kuri dėl kojos net prie jūros prieiti negali, ką jau kalbėti apie rungtyniavimą dėl suoliuko.

„Ateit tai ateinam iki čia, bet atsisėsti nėra kur, ant šiukšlių dėžės pasėdim ir tiek. O prie jūros daktarai dar neleidžia prieiti, nes man pakeistas kelio sąnarys ir negalima eiti per smėlį“, – tikino Stasė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Takelis Šventojoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Takelis Šventojoje

Suoliukai buvo nesaugūs

Palangos miesto savivaldybei pavaldžios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus 15min atsakė, kad suolai buvo išmontuoti, nes buvo nesaugūs.

Senieji suolai buvo išmontuoti, nes jau yra susidėvėję ir nesaugūs. Šiuo metu yra užsakyti nauji suolai, jie bus įrengti iš karto, kai tik bus pagaminti“, – raštu atsakė jis.

Anot jo, ruošiantis sezonui šiemet Šventojoje buvo atnaujinta infrastruktūra, pakloti nauji mediniai takai. Taip pat pavasarį, kaip ir kasmet, buvo atnaujintos persirengimo kabinos, suolai, šiukšlių dėžės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos