Dėl Šilutės rajono savivaldybės 2018 m. rugsėjo 14 d. paskelbto viešojo pirkimo atviro konkurso kilo statybos darbų paslaugas teikiančios įmonės ir savivaldybės ginčas.
Teismo teigimu, „Gensera“ prašė perkančiosios organizacijos panaikinti vieną iš ekonominio naudingumo vertinimo kriterijų kaip neatitinkantį pirkimo objekto ir pažeidžiantį viešųjų pirkimų principus. Pagal ginčijamą kriterijų „Aplinkos apsaugos priemonių taikymas“ vertinama, kokias konkrečias aplinkosaugines priemones planuoja taikyti tiekėjas vykdydamas pirkimo sutartį. Kaip nurodė ieškovė, šiuo atveju kriterijaus sudėtinės dalys nebuvo aiškiai apibrėžtos, jų aprašymai gali būti vertinami dviprasmiškai, yra neaiškūs, pagal esamą apibrėžimą neįmanoma tinkamai parengti pasiūlymo ir konkurencingai dalyvauti rungiantis dėl pirkimo sutarties sudarymo.
Savivaldybė įmonės pretenziją tenkino tik iš dalies, t. y. tikslino tik kriterijaus „Gyvūnijos ir augalijos apsauga“ dalį, kituose kriterijų aprašymuose paliko buvusią vertinimo tvarką. Nesutikusi su atsakymu, ieškovė kreipėsi į apygardos teismą.
"Teismo vertinimu, ginčijamas kriterijus nėra pakankamai tikslus ir aiškus, nesudaro galimybės pasiūlymus vertinti objektyvai, o tai turi tiesioginę neigiamą įtaką objektyviam ir skaidriam tiekėjų pasiūlymų įvertinimui. Tokiu būdu pažeidžiamas tiekėjų lygiateisiškumo principas, nes ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijai negarantuoja viešojo pirkimo procedūrų skaidrumo ir objektyvumo. Teismas pripažino, kad viešasis pirkimas dėl neteisėto konkurso ekonominio naudingumo vertinimo kriterijaus turi būti nutrauktas, o neaiškūs pasiūlymų vertinimo kriterijai ribojo konkurenciją. Perkančioji organizacija turės atlyginti ieškovei 788 Eur dydžio bylinėjimosi išlaidas", - rašoma teismo pranešime žiniasklaidai.
Sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Pavasarį rajono meras Vytautas Laurinaitis BNS sakė, kad projekto kaina turėtų siekti 12 mln. eurų.