Vilniaus miesto vicemero Valdo Benkunsko teigimu, tai ne tik vilniečių pergalė, bet ir svarbus įrodymas apie nešvarią kovą.
„Ši pergalė svarbi savivaldybei ir miestiečiams. Su kai kuriais administratoriais, nenorinčiais perduoti administruojamų namų, mes vis dar bylinėjamės. Šis sprendimas turėtų paspartinti procesą. Tikiu, kad anksčiau ar vėliau namai turės būti perduoti. Tačiau nepaprastai svarbus ir kitas aspektas. Šis teismo sprendimas atskleidė, kad administratorių asociacijos skleista informacija apie savivaldybę ir jos sprendimus buvo melaginga ir šmeižianti. Mes nuo pat pradžių kovojome už miestiečių teisę laisvai rinktis ir tai darėme teisėtais bei teisingais būdais", – sakė V.Benkunskas.
Konfliktas prasidėjo 2017 m., kai baigėsi penkerių metų sutarčių terminas tarp maždaug 4000 daugiabučių (kurie prieš tai administratorių neturėjo) ir administravimo paslaugas teikiančių bendrovių. Vilniaus savivaldybė, vykdydama teisės aktų reikalavimus, paskelbė balsavimus, kuriuose gyventojai patys turėjo pasirinkti namo administratorių. Tačiau būsto administratorių įmonės nuo pat pradžių aktyviai priešinosi ir trukdė šiam procesui.
Tačiau nepaisant visų trukdymų, Vilniaus miesto savivaldybė sėkmingai įvykdė gyventojų balsavimo procedūras, o teismas, galiausiai, nusprendė, kad daugiabučių administratorių skyrimo procedūra buvo teisėta, savivaldybė teisingai įvykdė jai teisės aktų pagrindu nustatytas pareigas.
„Šis teismo sprendimas dar kartą patvirtino, kad gyventojai turi laisvą teisę pasirinkti, kas rūpinsis jų būstu, jie turi teisę gauti sąžiningas kainas, kokybiškas paslaugas ir jie turi teisę bet kada pakeisti administratorių, jei jo paslaugų kokybė netenkina. Tokios teisės ne visada patinka administruojančioms bendrovėms, nes tai reiškia mažėjantį pelną, trumpėjančius kontraktus ir daugiau darbo. Kol verslas savo interesus kels aukščiau gyventojų, tol kovosime už gyventojus", – teismo sprendimą komentavo Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.