Vakaras buvo skirtas pažymėti projekto pabaigą bei apdovanoti jame dalyvavusių studentų ir profesionalių architektų komandas. Nestandartinis renginio apipavidalinimo sprendimas Valdovų rūmuose įgyvendintas pirmą sykį, tam prireikė beveik trijų parų pasiruošimo darbų.
Rūmų kiemas buvo išklotas 500 m2 natūralia žole, iki pat ceremonijos vakaro laistyta bei kerpama, ir „apsodintas“ palmėmis, lauro medžiais, citrinmedžiais, kurių žaluma atsispindėjo didžiuliuose veidrodiniuose balionuose, simbolizuojančiuose šiuolaikinės architektūros pažangą.
„Išmaniojo miesto sąvoka plečiasi ir kinta – kasmet vis labiau atsigręžiame į gamtą, ne tik šiuolaikiškus, bet ir aplinkai bei žmogui draugiškus sprendimus. Esu įsitikinusi, kad pastatai ir technologiniai sprendimai turi prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, tvarumo, gyvenimo kokybės, o kartu ir ilgaamžiškumo didinimo. Ateities miestas neatsiejamas nuo modernių dangoraižių, tačiau pirmiausia jis pilnas gyvybės – gamtos, kurioje jaučiamės geriausiai. Jos svarba urbanistinėse erdvėse aiškiai atsispindi ir Lietuvos bei pasaulio miestų plėtros planuose.
Įkvėpti šių idėjų ir simbolinės progos, svečius norėjome pasitikti kuo ypatingesnėje atmosferoje, atitinkančioje ir konkurso esmę – kurti pažangius, tvaresnei ateičiai pritaikytus sprendimus, kurie įkvėptų gyvybės miestams“, – įspūdingos apdovanojimų ceremonijos idėjos esmę atskleidė projekto „Išmanusis miestas“ sumanytoja Ignė Dutova.
Renginio išskirtinumą sustiprino istorinė rūmų reikšmė
Valdovų rūmuose „Išmaniojo miesto“ apdovanojimai vyksta ne pirmą kartą, tačiau šįkart vakaro vieta, kurioje nuotaiką kūrė Linas Adomaitis su grupe, ir vėl pasirinkta neatsitiktinai. Istorinė erdvė miesto centre primena, kokia turtinga Lietuvos praeitis, kokiais esminiais nuveiktais darbais bei atradimais galime didžiuotis ir kaip svarbu tai tęsti – auginti tiek šį, tiek kitus šalies miestus, žvelgiant į perspektyvą.
„Tuo pačiu lokacija sufleruoja, jog formuoti Lietuvos ateitį galime kiekvienas. Ypač skatinti ta daryti turėtume jaunuosius kūrėjus, kurių galvose kunkuliuoja originaliausi ir netikėčiausi sumanymai, laukiantys, kol bus įgyvendinti. Valdovų rūmų aplinka, mano manymu, neabejotinai įkvepia ateities darbams“, – sako I. Dutova.
Šiais metais inovatyvius šalies miestų identitetus kūrė 128 dalyviai iš Palangos, Anykščių, Ignalinos, Zarasų, Kauno rajono, Marijampolės ir Vilkaviškio, parengę 49 labai stiprius projektinius pasiūlymus. Renginys subūrė komandas, jas globojančius dėstytojus bei profesorius, Susisiekimo, Vidaus reikalų, Aplinkos bei Kultūros ministerijų atstovus.
Pakviestos ne tik šiemet projekte dalyvavusios savivaldybės, bei ir tos, kurios ketina prisijungti prie „Išmanaus miesto“ bendruomenės rugsėjį jau aštuntą kartą startuosiančiame projekte.