Turto bankas atliks būtiniausius Vilniaus sporto rūmų tvarkymo darbus

Kol Vyriausybė apsispręs dėl tolesnės Vilniaus koncertų ir sporto rūmų ateities, Turto bankas, kuris rūpinasi šio kultūros paveldo pastato būkle, planuoja atlikti būtiniausius pastato tvarkymo ir konservavimo darbus.
Vilniaus sporto rūmai
Vilniaus sporto rūmai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tam šių metų sausį–kovą buvo atlikta statinio apžiūra ir techninis auditas – buvo vertinama konstrukcijų ir inžinerinių sistemų esama būklė, vertinta, kokie reikalingi darbai atsižvelgiant į priešgaisrinės saugos ir kultūros paveldo reikalavimus, BNS Plius informavo Turto bankas.

Jo teigimu, analizės pagrindu nuspręsta Sporto rūmų tvarkymo darbus skaidyti į du etapus.

„Pirmojo etapo metu bus atliktas stogo, fasadų ir nuogrindų remontas. Šiuo metu vyksta šio etapo darbų projektavimas, parengus projektą, bus perkami rangos darbai, kuriuos tikimasi atlikti iki metų pabaigos. Šių darbų vertė paaiškės po rangos darbų pirkimo“, – komentavo Turto bankas.

Antrojo etapo metu bus atliekami kultūros paveldo elementų – fasado, lubų, sienų ir kolonų apdailos, vestibiulio grindų, terasos, aikštelės, baseinėlio – remonto ir apsaugos darbai, taip pat tvarkomos priešgaisrinės saugos, elektros, apsauginės signalizacijos, vaizdo stebėjimo sistemos, atliekami kiti darbai.

Turto bankas centriniame viešųjų pirkimų portale (CVPP) liepos 1 dieną paskelbė antrojo etapo darbų projektavimo pirkimą, potencialių dalyvių pasiūlymų laukiama iki liepos 11 dienos ryto.

„Parengus projektą bus perkami konservavimo rangos darbai, kurie, planuojama, prasidės ir bus vykdomi kitais metais. Šių darbų vertė paaiškės po rangos darbų pirkimo“, – nurodė Turto bankas.

Vyriausybė pernai rugpjūtį informavo kol kas atsisakanti planų apleistuose rūmuose įrengti Kongresų centrą, nes pandemija pakeitė konferencinio turizmo rinką ir aplinką, todėl rūmų vizija keičiasi. Premjerė Ingrida Šimonytė tuomet tvirtino, kad įgyvendinti projektą nebūtų finansiškai saugu.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Sporto rūmai
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Sporto rūmai

Šiemet sausį I.Šimonytė sakė, kad rūmai galėtų tapti muziejumi ar memorialu, skirtu Lietuvos žydų istorijai.

Planai vietoje 1971-aisiais statytų nebenaudojamų koncertų ir sporto rūmų įrengti konferencijų centrą buvo brandinami nuo 2015-ųjų, kai pastatą iš bankrutavusios Ūkio banko investicinės grupės ir bendrovės „Žalgirio sporto arena“ perėmė Turto bankas.

Šis atnaujinti rūmus siekė jau 2016-aisiais, bet tais metais skelbtas konkursas buvo nutrauktas. Vėliau, 2017 metų pradžioje įmonė nutraukė ir pradėtas derybas su bankrutuojančios Vilniaus statybų bendrovės „Active construction management“ (buvusi „Irdaiva“), restruktūrizuojamos įmonės „LitCon“ ir „Pamario restauratoriaus“ konsorciumu.

Nuo to laiko rekonstrukcijos pradžia buvo vis atidedama, klausimų kilo dėl planuojamo Kongresų centro operatoriaus konkurso sąlygų – potencialūs dalyviai svarstė, jog jos gali būti pritaikytos valstybės valdomam parodų ir kongresų centrui „Litexpo“.

Sporto rūmų rekonstrukcijos projektas susidūrė su kai kurių žydų bendruomenių pasipriešinimu, kadangi kompleksas yra senųjų žydų kapinių teritorijoje, kurios čia veikė nuo XVI amžiaus.

2018 metais Finansų ministerijos rašte buvo nurodoma, jog projektas kainuos iki 29 mln. eurų (su PVM).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų