Muziejaus The Chicago Athenaeum kartu su Europos architektūros, dizaino meno ir miesto planavimo centru kasmet apdovanoja kūrybingiausius Senojo žemyno architektus. Taip siekiama pagerbti įtakingus architektūros kūrėjus, kurie įtakoja šiuolaikinės architektūros raidą bei skatina humanišką ir intelektualų požiūrį į architektūrą.
Sankt Peterburge (tuomet Leningradas) gimęs architektas S.Čobanas nūnai dirba daugiausia Rusijoje – Maskvoje (biuras „SPEECH“) bei Vokietijoje – Berlyne (biuras „NPS Tchoban Voss“). Jo kūryba išsiskiria formų, paviršių, spalvų įvairove, ekologišku požiūriu į architektūrą. Pagal S.Čobano biuro projektą pernai Maskvoje pastatytas aukščiausias Europoje „Federacijos“ kompleksas. Vis dėlto rusų architektas ne mažiau yra žinomas savo vizionieriškais architektūriniais piešiniais, kūrybos parodomis bei leidiniais. Savo architektūrinėse vizijose jis naudoja akvarelę, medžio anglį, pieštukus, pastelę ar net… akmenį.
„Tai labai išskirtinis, keliantis mintis ir gilus požiūris į architektūrą, kuris apima gyvenimą, filosofiją ir intelektą bei vaizduotės galią sulydo į galutinį produktą – pastatą“, – apie S.Čobano architektūrinę kūrybą sako Christian Narkiewicz-Laine‘as, „Chicago Athenaeum“ prezidentas.
Iškilminga architekto S.Čobano apdovanojimo ceremonija įvyko rugsėjo 28 dieną Atėnuose.
Pastaraisiais metais Europos architektūros premija buvo apdovanoti Bjarke Ingelsas (Danija), GRAFT (Vokietija), „TYIN Tegnestue“ (Norvegija), Marco Casagrande (Suomija), Alessandro Mendini (Italija), Santiago Calatrava (Ispanija/Šveicarija) ir kt.
Parengta pagal „The Chicago Athenaeum“ informaciją.