Elektroninėje varžytynių sistemoje rašoma, kad parduodamas sostinės Algirdo gatvėje trečiu numeriu pažymėtas 629,91 kv. m ploto administracinis pastatas ir 325,78 kv. m ploto garažas. Taip pat 0,5 ha ploto žemės sklypas.
„Kaina nustatyta už pastatą ir dalį žemės sklypo, priklausantį R.Baranauskui. Bendras sklypo plotas – beveik 50 arų, iš kurių 17 priklauso Baranauskui. Likusią žemę asmuo galės įsigyti nuvykęs į Turto banką ir sumokėjęs 652 tūkst. eurų. Tą sumą sumokėjęs valstybei, galės įregistruoti nuosavybės teisę jau savo vardu visam sklypui. Dabar parduodami pastatai ir dalis žemės sklypo, o varžytynių laimėtojas atitinkamai iš Turto banko galės įsigyti likusią valstybinę žemę“, – 15min komentavo antstolis Irmantas Gaidelis.
Anot jo, gauti pinigai atiteks „Snoro“ kreditoriams. Antstolio teigimu, šiuo metu turtas nėra saugomas, nes už tai atsakingas pats savininkas ir į jį gali kiekvienas patekti.
„Bendra pastato būklė nėra tokia, kokia buvo, kai jį įsigijo R.Baranauskas. Tada atitinkamai buvo gražus pastatas, bet kadangi Baranauskas jo neprižiūri, tai taip ir gavosi. Matomai jis buvo pradėtas rekonstruoti Baranausko, tik nespėta. Ten, matomai, ir stogą ketinta keisti nauju, demontuota stogo danga, išimti langai ir po to palikta likimo valiai“, – teigė I.Gaidelis.
Varžytynės vyks iki liepos 10 dienos.
15min skelbė, kad administracinį pastatą buvęs „Snoro“ akcininkas kartu su sutuoktine įsigijo 2009 metais iš Vilniaus savivaldybės aukcione už 6,3 mln. litų (1,82 mln. eurų). Pastatą planuota rekonstruoti.
Žiniasklaidoje skelbta, kad, pirkdamas namą, turėjo už 695 tūkst. eurų įsigyti ir žemės sklypą, tačiau to taip ir nepadarė. R.Baranauskas siekė patikslinti žemės sklypo plotą, tačiau derinimas įstrigo institucijose, o vėliau, šeimininkui pabėgus į Angliją, jo turtas buvo areštuotas.
2013 metų gruodį Vilniaus apygardos teismas nutarė, kad Baranauskai Turto fondui turėjo sumokėti pinigus už sklypą. Pora teisme bandė reikalauti atidėti mokėjimą, tačiau teismas jo netenkino.
Beje, iš R.Baranausko ir jo sutuoktinės Vilniaus miesto apylinkės teismas bendrovei „Lesto“ 2013 metais priteisė apie 1,5 tūkst. eurų už sunaudotą, bet neapmokėtą elektrą.
Balandžio pradžioje Vilniaus apygardos teismas patenkino „Snoro“ bankroto administratoriaus prašymą pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones buvusių pagrindinių banko akcininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko turtui. Teismui pateikto ieškinio suma viršija 500 milijonų eurų.
Generalinės prokuratūros prašymu areštuotas R.Baranausko turtas užsienyje ir Lietuvoje.