Vėdinimo ir kondicionavimo harmonija
Turėti namuose tik kondicionierių ar tik vėdinimo įrenginį geriau nei neturėti nieko. Manant, kad namams užtektų vieno iš minėtųjų ir rinktis reikėtų vėdinimą. Vėdinti patalpas žmonės turėtų ištisus metus. Nuo to priklauso ne tik jų pačių savijauta – sveikata, miegas, darbingumas ir aktyvumas, bet ir patalpų būklė. Nevėdinant patalpų namuose gali atsirasti pelėsių, kurie itin neigiamai veikia žmogaus sveikatą.
Nevėdinant patalpų namuose gali atsirasti pelėsių, kurie itin neigiamai veikia žmogaus sveikatą.
Suteikiant prioritetą vėdinimui, nereikėtų pamiršti ir kondicionieriaus svarbos – karštą vasaros dieną, kai veidu žliaugia prakaitas, dažnas apie jį pagalvoja. Dar neprasidėjus šildymo sezonui, o lauko temperatūrai jau esant žemesnei, galintys patalpas pasišildyti kondicionieriumi – tikrai džiaugiasi. Ne tik rezultatu, bet ir jų taupumu. Sodybų ir vasarnamių savininkams „Panasonic“, oro kondicionierių gamintojas, siūlo ne tik gaivą vasaros metu, bet ir žiemos metu itin reikalingą sprendimą. Išvengti vamzdynų užšalimo šaltuoju metu padeda speciali funkcija Summer house. Aktyvavus ją, kondicionierius sodybose ar vasarnamiuose gali nuolat palaikyti 7–8°C oro temperatūrą.
Klaidingai manoma, kad oro kondicionierius ne tik vėsina, bet ir vėdina patalpas. Vėsus oras sukuria gaivumo iliuziją, nors iš tiesų patalpoje cirkuliuoja tas pats oras – oro kondicionierius šviežio oro į patalpas neteikia. Aktyviai veikiant oro kondicionieriui karštą dieną, nepatariama vėdinti patalpų atidarius langus, kadangi taip ne tik didinamos įrenginio energijos sąnaudos, bet ir sparčiai šyla atvėsintas patalpų oras.
Vis dėlto, specialistai neabejoja, kad geriausias sprendimas – ir vėdinti, ir kondicionuoti patalpas. Atliekant tik vieną iš procesų, patalpų oro reguliavimo kokybės klausimas išsprendžiamas ne iki galo. Vėdinimas ir kondicionavimas turi papildyti vienas kitą.