VGTU kuriamos alternatyvios statybinės medžiagos iš kanapių

Ekologiški kanapių blokeliai – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Termoizoliacijos mokslo instituto Termoizoliacinių medžiagų laboratorijos mokslinių tyrimų rezultatas. Tai – alternatyvi statybinė medžiaga, kurta iš kanapių spalių ir įvairių rišamųjų medžiagų, galinti pakeisti keleto rūšių lengvojo betono blokus, naudojamus pastatų statybai.
Ekologiški kanapių blokeliai
Ekologiški kanapių blokeliai / VGTU archyvo nuotr.

Nauja statybinė medžiaga pasižymi geromis mechaninėmis bei fizinėmis savybėmis ir yra mažiau kenksminga aplinkai, nei šiuo metu pramonėje naudojamos tradicinės statybinės medžiagos. Tokios medžiagos jau naudojamos pasaulyje, tačiau Lietuvoje jos naujovė, nes iki šiol ekologiškų kanapių blokelių gamybą apsunkino įstatymai, draudę auginti pramonines kanapes.

Bendradarbiaujant su AB „Palemono keramika“, išleista ekologiškų blokelių bandomoji partija, kuri kovo pabaigoje buvo pristatyta ir Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) Niujorko valstijoje vykusioje 12-ojoje kasmetinėje žaliųjų statybos technologijų konferencijoje.

Daugelio šiuo metu naudojamų statybinių medžiagų gamyba yra imli energijai. Mūsų siūlomi ekologiški blokeliai yra pigesni ir paprasčiau pagaminami, pasižymi geresnėmis akustinėmis bei termoizoliacinėmis savybėmis, – sakė Giedrius Balčiūnas.

„Daugelio šiuo metu naudojamų statybinių medžiagų gamyba yra imli energijai. Mūsų siūlomi ekologiški blokeliai yra pigesni ir paprasčiau pagaminami, pasižymi geresnėmis akustinėmis bei termoizoliacinėmis savybėmis. Be to, medžiagos, naudojamos blokeliams gaminti, yra organinės kilmės, taigi jas daug lengviau utilizuoti, galima panaudoti kaip pakratus žemės ūkyje“, – sakė VGTU Termoizoliacijos mokslo instituto Termoizoliacinių medžiagų laboratorijos vyresnysis inžinierius Giedrius Balčiūnas.

VGTU kuriamomis ekologiškų medžiagų technologijomis buvo susidomėję daugelis Niujorko valstijos žaliųjų statybos technologijų parodoje dalyvavusių mokslo ir verslo atstovų. „Tikimės palaikyti konferencijoje užsimezgusius ryšius su mokslininkais, žymiais Niujorko architektais bei inžinieriais: kilo idėjų kurti bendrus projektus, bendradarbiauti rašant mokslinius straipsnius. Savo ruožtu verslo kompanijos jau domėjosi galimybe pirkti gamybos technologiją“, – sakė G.Balčiūnas.

Šiuo metu VGTU mokslininkai tobulina ekologiškų blokelių gamybos procesą ir stengiasi jį padaryti dar paprastesnį, greitesnį. Tikimasi, jog šiemet ekologiškų blokelių gamybos technologija bus galutinai baigta kurti.

Ekologiškų blokelių tyrimai buvo atlikti VGTU atviros prieigos Civilinės inžinerijos mokslo centre, įregistruotame praėjusiais metais. Atviros prieigos centro paslaugomis bei vienintele Vidurio ir Rytų Europoje bandymų ir tyrimų įranga, mikroskopais naudojasi verslo ir mokslo atstovai.

VGTU archyvo nuotr./Giedrius Balčiūnas parodoje JAV
VGTU archyvo nuotr./Giedrius Balčiūnas parodoje JAV

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs