Ištaigingas poilsio kompleksas „IDW Esperanza Resort“ išsidėstęs Trakų rajone, Aukštadvario regioniniame parke, 10 hektarų teritorijoje. Komplekse veikia penkių plius žvaigždučių viešbutis, 3 restoranai, auginami egzotiški paukščiai bei ekologiškas daržas.
„Esperanzos“ komplekso stilius – jaukių rastų namai, išsidėstę Ungurio ežero pakrantėje. Prie čia įsikūrusio prabangaus spa įrengimo prisidėjusiems rangovams ir įrangos tiekėjams vienas pagrindinių iššūkių buvo inžinerines sistemas sumontuoti taip, kad nuolat patalpose tvyranti drėgmė jų nepažeistų.
Skirtingi scenarijai – pagal juos kinta ir temperatūra, ir muzika
Protingų namų sistemų centro „JUNG“ vadovas Raimundas Skurdenis sako, jog kompleksui įrangą tiekusios bendrovės „JUNG“ ir ją montavusios apšvietimo ir valdymo sistemų projektavimo įmonės „Think Light“ tikslas buvo, kad net ir sudėtingą, kompleksišką technologiją būtų itin paprasta ir patogu valdyti.
„Kaip galima matyti vaizdo reportaže, valdikliai yra labai patogūs – jų pagalba galima įjungti bei išjungti šviesas, reguliuoti patalpų temperatūrą ir netgi muziką. Pastarasis yra kiek neįprastesnis sprendimas. Vietinis personalas turi mokėti visa tai daryti“, – sakė R. Skurdenis.
Taigi, protingo sistema veikia pagal iš anksto suprogramuotą scenarijų, o prireikus dalis parametrų keičiami kiekvienoje patalpoje individualiai.
SPA centro architektė Eglė Truskauskienė prisipažįsta, kad šis objektas buvo pirmasis, kuriame teko dirbti su „Jung“ technika ir išmaniosiomis technologijomis.
„Teko įdiegti daug technologinių inovacijų, klimato kontrolę, sukurti išskirtinę kiekvieno kabineto aplinką, kelis apšvietimo ir garso galimybių scenarijus”, – pasakoja architektė. Šį interjerą ji kūrė kartu su kolege Rasa Miliūnaitė-Janėniene.
Protingo namo sistemos programuotojams taip pat teko paplušėti – juk kiekvieno scenarijaus atveju (pavyzdžiui, vyksta procedūra, patalpos valomos/ruošiamasi kitai procedūrai, nieko nėra patalpose) reikia nustatyti kiekvieno atskiro šviestuvo ryškumą, muzikos garsumą.
Požymis, iš kurio atpažinsite gerą viešbutį ar spa
Interjero autorės norėjo, kad funkcinis apšvietimas iš lubų būtų minimaliai matomas, todėl buvo pasirinkti berėmiai, nedidelio skersmens šviestuvai. Sieniniai šviestuvai – priešingai – parinkti ypač dekoratyvūs, apvalios formos.
Projekte naudoti LED šviestuvai, nes jų intensyvumą lengviausia reguliuoti. Be to, apšvietimas padeda sukurti tam tikrą nuotaiką, kuri yra prabangios ir atpalaiduojančios procedūros dalis.
„Jung“ sistemos yra universalios, todėl jų veiklos bei diegimo principai yra tokie patys tiek privačiuose namuose, tiek biuruose, tiek arenose. Tuo tarpu jungiklių dizainą, spalvą, vizualizacijas ir kitą išorinę įrangą galima pritaikyti konkrečiam projektui“, – sako R. Skurdenis.
Projekte taip pat buvo pasirūpinta automatizuotu baseino ir pirčių valdymu. Pastatų automatikos pagalba SPA administratorius gali nuotoliniu būdu įjungti pirtis ar baseino funkcijas tik tuomet, kai ateina klientas bei išjungti jas žmogui išėjus. Neatsitraukdamas nuo darbo vietos jis taip pat gali stebėti bei valdyti patalpų temperatūrą.
Elegantiškame boutique viešbutyje „IDW Esperanza Resort“ taip pat įmontuoti estetiško dizaino auksinės ir bronzinės spalvų „Jung“ jungikliai.
„Interjero dizaineriai, žinoma, derina jungiklių elementus prie bendro interjero dizaino – tai yra gero viešbučio požymis“, – pabrėžia R. Skurdenis.