Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniaus Stoties rajonas: pasmerktas tapti madingu, bet neaišku kada?

Ketvirtadienio vakarą kultūros centro „Kablys“ salėje netilpo visi sostinės stoties rajono ateities perspektyvomis besidomintys vilniečiai. Čia vykusioje diskusijoje „Kuo atgimsta stoties rajonas?“ apie problemiško Vilniaus rajono atgimimą savo įžvalgomis dalijosi čia barus įkūrę verslininkai, sostinės meras Remigijus Šimašius, architektas Algirdas Kaušpėdas ir vieno iš renginio organizatorių, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius.

„Jauni žmonės, turintys daug gražių idėjų, įsikuria dėl nedidelių nuomos kainų“, – vieną iš Stoties rajono patrauklumo priežasčių įvardijo R.Šmitas.

„Jauni žmonės, turintys daug gražių idėjų, įsikuria dėl nedidelių nuomos kainų“, – vieną iš Stoties rajono patrauklumo priežasčių įvardijo R.Šmitas.

„Nereikia daryti iš Stoties rajono burbulo, nereikia spausti, tik tokiu būdu ateis menininkai, atsidarys galerijos ir pan.“, – tikino vienas iš trijų „Bukowski“ savininkų.

„Dabar tik pati (Stoties rajono atgimimo) pradžia. Kol kas atsidarė tik penki geri barai, ir jeigu pradės kilti kainos dėl padidėjusio dėmesio, tai niekas daugiau neateis“, – dėl pernelyg didelio dėmesio Stoties rajonui nerimavo ir D.Čečkauskas.

Pirmojo baro Sodų gatvėje, „Dėvėti“, vienas iš savininkų ir įkūrėjų Dmitrijus Petrauskas sakė, kad jų verslo sėkmė jam nebuvusi staigmena.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vilniuje kultūros bare „Kablys“ vyko pokalbis-diskusija „Kuo atgimsta stoties rajonas?“
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Dmitrijus Petrauskas

„Miesto dalis prie Stoties neturi būti gąsdinanti. Tai miesto centras“, – teigė D.Petrauskas.

„Dėvėti“ kaimynystėje taip pat jau pastebimi pokyčiai. Vietoje ilgus metus priešingoje gatvės pusėje veikusios sekso prekių parduotuvės, įsikurs meno galerija.

Vilniaus meras buto Stoties rajone nepirko dėl saugumo

Nors Stoties barų savininkai ir baiminosi rajono išpopuliarėjimo ir kainų kilimo, tačiau visiškai priešingos nuomonės laikėsi diskusijos klausęsis Vilniaus meras R.Šimašius.

„Kuo geriau jums seksis, tuo greičiau prisišauksite tai, ko nenorite“, – teigė R.Šimašius.

Meras pripažino, jog prieš kelerius metus ieškant naujo buto, Stoties rajonas jį atgrasė dėl nepavydėtinos saugumo padėties.

„Kad ir kaip norėčiau ten gyventi, tačiau neišdrįsau pirkti, nes mano vaikai ten vieni negalėtų grįžti namo“, – prisipažino R.Šimašius.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Remigijus Šimašius
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Remigijus Šimašius

„Egzistuoja jausmas, kad Stoties rajonas yra toli nuo Senamiesčio“, – apie psichologinį atstumą tarp dviejų vienas šalia kito esančio Vilniaus rajonų pasakojo R.Šimašius.

Vilniaus vadovas akcentavo, kad stoties rajonas privalo būti psichologiškai arti centro.

„Stotį reikia priartinti prie centro, pavyzdžiui, per susisiekimą. Reikia, kad pats rajonas turėtų traukos centrus. Apleistos vietos turi atgimti“, – savo idėjomis dalijosi R.Šimašius.

„Dabar Stoties rajonas yra tam tikras inkubatorius, kur gimsta kultūriškai inovatyvūs verslai. Arba šį inkubatorių galime greitai komercializuoti, arba užtęsti kainų nekilimą maksimalų laiko tarpą iki tol, kol Stotis taps kultūriškai stipriu rajonu“, – reziumavo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius M.Statulevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?