„Vilniaus vandenys“ parduoda dalį nenaudojamų Bernardinų sode veikiančios Sereikiškių vandenvietės statinių

„Vilniaus vandenys“ aukciono būdu parduoda dalį Vilniaus senamiestyje – Bernardinų sode – veikiančios Sereikiškių vandenvietės teritorijos ir joje esančius nenaudojamus 11-ka statinių. Tačiau vandens tiekimo infrastruktūra, vandens tiekimo stotis, vandens rezervuaras ir vandens tyrimų laboratorija čia išliks, o vanduo centrinei Vilniaus miesto daliai ir toliau bus tiekiamas iš vandenvietėje esančių artezinių gręžinių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Bernardinų sodas
Bernardinų sodas / „Vilniaus vandenų“ nuotr.

„Matydami, kad turimų statinių neišnaudojame savo poreikiams, nusprendėme juos perleisti kitiems, tikėdamiesi, kad šioje patrauklioje miesto dalyje bus įrengtos geriausiai miesto gyventojų poreikiams pritaikytos erdvės“, – sako „Vilniaus vandenų“ Veiklos planavimo tarnybos direktorius Egidijus Anulis.

Pasak jo, parduoti dalį Sereikiškių vandenvietės teritorijos ir joje esančius visiškai nenaudojamus ar minimaliai naudojamus pastatus nuspręsta dėl kelių priežasčių: bendrovės sprendimo centralizuoti darbo vietas, jas apjungiant didesnėse lokacijose ir taip ženkliai sumažinant skirtingų pastatų eksploatavimo kaštus, taip pat modernizuoti tik tuos pastatus, kurioje vykdoma ar planuojama vykdyti bendrovės veikla.

„Vilniaus vandenų“ nuotr./Bernardinų sodas
„Vilniaus vandenų“ nuotr./Bernardinų sodas

Parduodamų pastatų, besiribojančių su vilniečių ir miesto svečių pamėgtu Bernardinų sodu, plotas yra 1330,57 kv. m. Šiuo metu dalis parduodamų patalpų naudojamos administracinei veiklai, darbuotojų persirengimui, įrangos laikymui, tačiau dalis pagalbinių patalpų ir garažų yra tušti ir seniai nenaudojami.

Vis tik dalies vandenvietės teritorijos pardavimas suplanuotas su būtina sąlyga – pardavimo sandoris jokios įtakos vandens išgavimui iš vandenvietės ir tiekimui vartotojams neturės. Bendrovė čia išlaikys ir toliau eksploatuos vandens tiekimo stotį bei 11 vandens gręžinių. Čia ir toliau veiks vandens tyrimų laboratorija, kurioje kasdien bus atliekami iš skirtingų vandenviečių paimami vandens kokybės tyrimai, taip ir komerciniai tyrimai – fiziniams ar juridiniams vartotojams užsakius paslaugą ištirti vandenį iš individualių eksploatuojamų gręžinių ar šulinių.

Sereikiškių vandenvietė įsikūrusi senamiesčio zonoje, tad parduodamo sklypo dalis galės būti eksploatuojama tik vadovaujantis nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijos ir apsaugos zonos naudojimo sąlygomis.

Dalies Bernardinų sode veikiančios vandenvietės pardavimas bus vykdomas aukciono būdu.

Aukciono vykdytojas – tarptautinė NT konsultacijų bendrovė „Newsec“ – buvo atrinktas dar praėjusių metų spalį viešo pirkimo būdu, visus pirkimo dalyvius vertinant pagal ekonominio naudingumo kriterijų. Prieš priimant galutinį sprendimą, aukciono vykdytojas bendrovės buvo įpareigotas atlikti išsamią planuojamo parduoti nekilnojamo turto studiją: apžvelgiant visas pardavimo galimybes ir perspektyvas, įskaitant ir galimybę, esant poreikiui ar būtinybei ateityje vandenvietę plėsti. Kad tikrai tokia galimybė būtų, patvirtina ir bendrovės surinkti duomenys apie vandens išteklius esančius šioje vandenvietėje. Pradinė nekilnojamojo turto kaina 1 465 000 eurų + PVM buvo nustatyta nepriklausomo vertintojo.

Aukcionas vyks elektroninėje erdvėje. Potencialūs pirkėjai bus registruojami iki gegužės 20 d.

Sereikiškių vandenvietė – pirmoji ir istorinė vandenvietė Vilniaus mieste, nuo kurios prasidėjo Vilniaus centralizuoto vandentiekio istorija. 107-erius metus skaičiuojanti vandenvietė vis dar veikia ir užtikrina kokybišką vandens tiekimą daugiau nei 12 tūkst. vartotojų – ji požeminiu vandeniu aprūpina Vilniaus centro ir senamiesčio gyventojus, tarp kurių visos svarbiausios šalies valdžios institucijos – Seimas, Vyriausybė ir Prezidentūra.

Vandenvietės rezervuaro talpa – 3500 kubinių metrų. Vanduo čia imamas iš 11 gręžinių. O per parą aplinkinių Vilniaus centro ir senamiesčio gyventojams patiekiama 4,5–5 tūkst. kubinių metrų vandens.

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ savo aptarnaujamoje teritorijoje eksploatuoja 36 vandenvietes, 280 gręžinius, 153 vandentiekio siurblines, 20 vandens gerinimo (ruošimo) įrenginių ir daugiau nei 1700 km. vandentiekio vamzdynų tinklą – juos sujungus į vieną liniją, gautųsi atstumas nuo Vilniaus iki Amsterdamo. Vien tik praėjusiais metais bendrovė nutiesė 24,8 km naujo vandentiekio vamzdynų, ir rekonstravo dar 8 km. „Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko daugiau nei 263 tūkst. klientų. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai