Tytuvėnų piligrimų centro“ paskelbtas viešasis pirkimas jau baigėsi. Kaip 15min.lt anksčiau informavo jo direktorė Asta Vaitkevičiūtė-Kizienė, vokai su pasiūlymais jau yra atplėšti.
Viešasis pirkimas ypatingas tuo, kad jame yra rezervuota teisė dalyvauti tik neįgaliųjų socialinėms įmonėms.
Socialinių įmonių įstatyme nurodyta, kad neįgaliųjų socialinė įmonė yra tokia socialinė įmonė, kurioje darbuotojai, priklausantys neįgaliųjų tikslinei grupei, sudaro ne mažiau kaip 50 procentų jos metinio vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus, iš jų I ir II grupės invalidai – ne mažiau kaip 40 procentų metinio vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus.
Teikti pirmenybę neįgaliųjų socialinėms įmonėms Lietuvos įstatymai leidžia, tik ar yra Lietuvoje pakankamai tokių įmonių, kurios galėtų imtis restauruoti Tytuvėnų ansamblį?
Teikti pirmenybę neįgaliųjų socialinėms įmonėms Lietuvos įstatymai leidžia, tik ar yra Lietuvoje pakankamai tokių įmonių, kurios galėtų imtis restauruoti Tytuvėnų ansamblį?
Viešųjų pirkimų tarnyba tuo suabejojo. Baigusi tyrimą, VPT nusprendė, kad toks pirkimas prieštarauja Viešųjų pirkimų įstatymui.
VPT įpareigojo nutraukti tyrimą, nes buvo nustatyta, kad perkančiosios organizacijos („Tytuvėnų piligrimų centras“) parengti pirkimo dokumentai ir procedūros pažeidžia įstatymą.
„Tytuvėnų piligrimų centras“, rašydamas sąlygas konkursui, pirkimo dokumentuose nenumatė visų paveldosauginių reikalavimų.
VPT konstatavo, kad centras be pagrindo sugalvojo pasamdyti socialinę įmonę. Įmonė, kuri laimėjo konkursą, neturi darbuotojų, kurie turėtų kvalifikaciją atlikti restauravimo darbus. Laimėjusi įmonė planavo samdyti asmenis, kurie šiuo metu nėra jos darbuotojai.
Pirkimui pasiūlymus pateikė 4 tiekėjai, 3 tiekėjų pasiūlymai buvo atmesti dėl neatitikties Pirkimo sąlygose nustatytiems reikalavimams, o tiekėjo UAB „Verslo bitė“ ir UAB „Viremida“, veikiančio jungtinės veiklos sutarties pagrindu, pasiūlymas pripažintas laimėjusiu.