Ieškant naujo VMI pastato bus vėl vertinama rinka

Ieškant naujo pastato Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI), iš naujo bus konsultuojamasi su rinka ir kartu vertinami inspekcijos poreikiai. Dabartinės jos naudojamos patalpos Vilniuje neatitinka poreikių.
Valstybinė mokesčių inspekcija
Valstybinė mokesčių inspekcija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pasitarime priėmė protokolinį sprendimą dėl tolesnių veiksmų.

„Šiuo protokoliniu nutarimu suteiktumėme teisinį pagrindą Turto bankui eiti į rinką ir konsultuotis jau žinant tikrai, kad tai yra projektas, kuris viena ar kita forma būtų vykdomas: ar tai būtų įsigijimas rinkoje, ar tai būtų nuoma. Techniškai galėtų būti ir statyba, bet šiuo metu turbūt tai yra mažiausiai tikėtinas ir mažiausiai pageidaujamas variantas“, – pasitarime sakė finansų viceministras Gediminas Norkūnas.

Premjerei Ingridai Šimonytei teiraujantis dėl vadinamojo ministerijų miestelio idėjos ir VMI pastato paieškų galimo sujungimo viename „pakete“, viceministras teigė, kad abu klausimus reikėtų vertinti kaip du atskirus projektus.

„Kalbant apie ministerijų miestelį, mes artimiausiu metu grįšime su šiuo klausimu į šį formatą. Iš tiesų, ten poreikis yra taip pat pakankamai didelis – būtų faktiškai apie 10-12 tūkst. kvadratų, kas gerokai padidintų dabartinę apklausą. Tikrai nesiūlyčiau sieti šių dviejų klausimų“, – sakė G.Norkūnas.

Finansų ministerija nurodo, kad VMI ir Vilniaus apskrities VMI darbuotojai dirba dešimtyje vietų Vilniuje: 10,6 tūkst. kv. metrų ploto pastatų nuomojamasi iš Turto banko ir dar 4 tūkst. kv. metrų – iš privataus sektoriaus.

„Turto bankas, kaip centralizuoto turto valdytojas, neturi patalpų, kurios būtų tinkamos Mokesčių inspekcijai tam, kad ji galėtų dirbti viename ar dviejuose šalia esančiuose pastatuose, – kas būtų efektyvu“, – sakė viceministras G.Norkūnas.

Ministerija teigia, kad yra parengusi 33,265 mln. eurų vertės NT atnaujinimo projekto aprašą.

„Investuoti į esamų patalpų atnaujinimą netikslinga ir dėl bendraturčių. (...) Būtų tikslinga turėti vieną pastatą“, – nurodoma Vyriausybės kanceliarijos pažymoje.

Pasak ministerijos, atliekant kaštų ir naudos analizę, buvo vertinami penki variantai, tarp jų – patalpų rekonstrukcija, naujo pastato statyba Pilaitės prospekte, patalpų Goštauto g. rekonstrukcija, naujo pastato įsigijimas ir patalpų nuoma rinkoje.

Pasirinkus naujo pastato įsigijimą, ministerija pasiūlė atlikti pakartotinę rinkos konsultaciją, kad būtų įvertinta pasiūla, taip pat dar kartą įvertinti NT ploto poreikį.

Turto bankas komentuoja BNS, kad vertinant alternatyvas paaiškėjo, jog tiek naujos statybos, tiek pirkimo vertė būtų panaši, tačiau įsigyjant pastatą projekto trukmė sutrumpėja pusantrų metų ir taip suvaldoma brangimo rizika, kuri atsiranda ilgiau trunkančių statybų atveju.

„Rengiant investicinį projektą buvo remtasi 2020 metų duomenimis. Situacija per tą laiką nekilnojamojo turto rinkoje stipriai pasikeitė. Todėl Vyriausybė mums paveda papildomai pasikonsultuoti su rinka dėl galimybės įsigyti arba išsinuomoti reikalingą objektą“, – teigiama komentare.

Pasak Turto banko, po konsultacijų su rinka bus žinoma, ar joje yra VMI poreikius atitinkančių objektų ir kokia galima jų kaina.

„Kartu Vyriausybė paveda mums, gavus realius rinkos pasiūlymus, iš naujo įvertinti visas galimas projekto įgyvendinimo alternatyvas ir tik tuomet bus priimtas sprendimas dėl tinkamiausio projekto įgyvendinimo būdo“, – aiškina įmonė.

Investiciniame projekte buvo numatytas finansavimas iš trijų šaltinių: valstybės skolintomis lėšomis, lėšomis gautomis už parduotą turtą ir Turto banko lėšomis. Preliminariai iš dabartinio VMI naudojamo NT pardavimo planuojama gauti per 10 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai