„Žalgirio“ stadiono teritorijoje statybos kol kas nestabdomos

Vilniaus apygardos prokuratūra ir Valstybinė teritorijų planavimo bei statybos inspekcija neplanuoja stabdyti statybų buvusioje „Žalgirio“ stadiono teritorijoje. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) tokių priemonių kol kas taip pat nesiėmė. Darbų teritorijoje nestabdo ir nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Hanner“ įmonė.
Statybos „Žalgirio“ stadiono vietoje
Statybos „Žalgirio“ stadiono vietoje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Eidivalda Meškienė BNS teigė, kad šiuo metu statybų stabdymo klausimas nesvarstomas.

„Šiuo metu šis klausimas nesvarstomas, nes pirmas klausimas yra dėl valstybinės žemės nuomos“, – sakė prokurorė.

Pasak Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovės spaudai Vidos Aliukonienės, įstaiga kol kas neturi pagrindo stabdyti darbų.

„Nei Nacionalinė žemės tarnyba, nei prokuratūra į inspekciją dar nesikreipė, todėl nėra pagrindo svarstyti statybos stabdymo klausimo“, – BNS sakė ji.

NŽT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas negalėjo pasakyti, ar planuojama kreiptis į Statybos inspekciją arba teismą dėl statybų stabdymo, tačiau, jo teigimu, kol kas šių priemonių nesiimta.

Statybų inspekcijos pateiktais duomenimis, abiejų statybos leidimų teisėtumas patikrintas juos išduodant, taip pat vėliau plėtotojai išduotos pažymos apie statybas be nukrypimų nuo projekto sprendinių.

„Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl valstybinės žemės sklypo nuomos, į statybų inspekciją kol kas nesikreipta“, – BNS sakė jis.

Pasak R.Golubovo, NŽT po „Hanner“ įmonės ir Šiaulių banko sandorio 2015 metais teritorijų valdytoją tikrino vieną kartą, tačiau jokių sprendimų nebuvo priimta.

„Žemės naudojimo patikrinimo aktas surašytas 2016 metų gruodį. Užfiksuota, kad pastatas – stadionas yra dalinai nugriautas, bet sprendimų nematau“, – sakė jis.

Statybų inspekcijos ir Vilniaus savivaldybės pateiktais duomenimis, praėjusių metų liepą bendrovėms „Pilies apartamentai“ ir „Promola“ išduotas statybos leidimas 7 daugiabučiams Olimpiečių gatvėje, o rugpjūtį – viešbučiui Rinktinės gatvėje. Šiuose sklypuose „Hanner“ įmonės baigia statyti daugiabučius ir jau stato tarptautinio tinklo „Marriott“ viešbutį. Į šiuos projektus suplanuotos po 20 mln. eurų investicijos.

Statybų inspekcijos pateiktais duomenimis, abiejų statybos leidimų teisėtumas patikrintas juos išduodant, taip pat vėliau plėtotojai išduotos pažymos apie statybas be nukrypimų nuo projekto sprendinių.

2015–2016 metais sostinės savivaldybė taip pat yra leidusi bendrovėms „Promola“ ir „Žalgirio sporto arena“ griauti sporto, pagalbinius, garažų ir kitus statinius Rinktinės gatvėje.

NŽT šios savaitės pradžioje pranešė ketinanti nutraukti dvi valstybinės žemės sklypo nuomos sutartis su „Hanner“ įmonėmis dėl dviejų sklypų nuomos buvusioje „Žalgirio“ stadiono teritorijoje, nes sklypai buvo išnuomoti ne aukcione, todėl jie gali būti naudojami tik pagal įteisintą paskirtį – stadiono ir ledo arenos veiklai.

Penktadienį žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas BNS patvirtino, jog Vyriausybės atstovai kitą savaitę ketina pradėti derybas su „Hanner“ dėl valstybinės žemės, kurioje numatytos apie 200 mln. eurų investicijos.

Anot jo, šiuo metu matomos dvi galimybės – arba „Hanner“ su Nacionaline žemės tarnyba susitars taikiai, arba Vilniaus valdžia pakeis bendrąjį planą, kuris leistų „Hanner“ tęsti pradėtus projektus. Plane savivaldybė vietoje sklypo paskirties – stadiono veikla – turėtų įrašyti komercinę arba gyvenamąją veiklą. Tačiau šis kelias būtų ilgas – pasak miesto vyriausiojo architekto Mindaugo Pakalnio, jis truktų iki metų pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai