Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Žirmūnuose prasideda kompleksiniai kvartalo atnaujinimo darbai

Viename seniausių Vilniaus rajonų prasideda „Žirmūnų trikampiu“ vadinamo didžiulio kvartalo tvarkybos darbai. Iki 2022 metų čia bus įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai su apšvietimu, sporto aikštelė, skveras su poilsio zona, vaikų žaidimų ir sporto aikštelėmis, atsinaujins apšvietimas, eismo reguliavimas. Tai bus pirmas toks kompleksinis visų didelio kvartalo erdvių sutvarkymas Vilniaus miesto moderniojoje istorijoje. ES lėšomis dalinai finansuojamas projektas reikšmingai pagerins gyvenimo kokybę Žirmūnuose, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Žirmūnuose prasideda kompleksiniai kvartalo atnaujinimo darbai
Žirmūnuose prasideda kompleksiniai kvartalo atnaujinimo darbai / Sauliaus Žiūros nuotr.

Pasiruošiant darbams, pirmiausia teritorijoje atliekami pavojingų, ligotų ir menkaverčių medžių bei krūmų šalinimo darbai. Žirmūnuose želdiniai yra gana gausūs, bet pakankamai seni, o jų išdėstymas tam tikrose vietose chaotiškas. Dar 2017 m. liepos mėn. teritorijoje buvo atlikti detalūs dendrologiniai ir kraštovaizdžio tyrimai. Jų metų nustatyta, kad prasčiausios būklės yra trikampio gatvių želdynas, dėl ilgalaikio netinkamo, žalojančio genėjimo suformuota netipiška rūšims, silpna laja. Nekontroliuojamas augmenijos augimas kėlė rimtų problemų, neleido augti vertingoms rūšims, kurių vietas užima invazinės rūšys. Trikampyje pastebėta ir keletas itin senų, pavojingai pakrypusių medžių, kai sukelti medžių svorio centrai didele jėga verčia augalus iš silpnų, pažeistų kamieno pagrindų. Žirmūnų trikampio teritorijoje iš viso bus šalinami 284 pavojų keliantys ligoti, seni medeliai bei krūmai, kurių dauguma yra mažiau nei 16 cm skersmens.

Šalia naujų pėsčiųjų ir dviračių takų yra suplanuota pasodinti beveik dvigubai daugiau – 567 naujų medžių ir 4220 krūmų, kurie sujungs žaliąsias erdves ir bus tarsi „žalieji koridoriai“. Suprojektuotos naujos poilsio erdvės, kuriose gausu želdinių, ribojančių poilsio zonas nuo gyvenamųjų namų, gatvės triukšmo bei dulkių. Kadangi esami želdiniai rajone nebuvo gausūs rūšine sudėtimi, projektuojant naujas rūšis, buvo į tai atsižvelgta. „Žirmūnų trikampyje“ atsiras dekoratyvios tiek lapais, tiek žiedais medžių ir krūmų rūšys, pvz., lanksva, forzitija, jazminas ir kt., gudobelė, slyvos, raudonlapiai klevai ir kt. Želdynai bus papildyti spygliuočiais – serbinėmis, dygiosiomis eglėmis, kalninėmis bei juodosiomis pušimis. Parenkant želdinių rūšis atsižvelgta ir į tai, jog augalai pritrauktų kuo daugiau paukščių, todėl pasirinkti šermukšniai, gudobelės ir kt. medeliai.

Sutvarkytame Žirmūnų trikampyje bus įrengti, o kai kur rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių takai, sporto ir aktyvaus poilsio aikštelės, rekreaciniai pėsčiųjų takai. Šalia Žirmūnų gatvės bus įrengtas pagrindinis skveras, jame formuojama keletas funkcinių zonų su vietomis prisėsti ir bendra vaikų žaidimo aikštelė.

Sauliaus Žiūros nuotr./Žirmūnuose prasideda kompleksiniai kvartalo atnaujinimo darbai
Sauliaus Žiūros nuotr./Žirmūnuose prasideda kompleksiniai kvartalo atnaujinimo darbai

Prie M.Katkaus gatvės bus įrengtos automobilių stovėjimo vietos su apšvietimu. Žirmūnų gatvėje ties parduotuve „IKI“ bus įrengtas šviesoforinis reguliavimas, greičio matavimas ir vaizdo stebėjimas. Apkasų ir Minties gatvių sankirtoje bus įrengtas šviesoforinis reguliavimas, o Tuskulėnų gatvėje bus įrengtas greičio matavimas.

„Žirmūnų trikampio“ teritorijos sutvarkymas yra svarbus gyventojams saugumo, estetine ir rekreacine prasmėmis. Viešųjų erdvių sutvarkymas – vienas prioritetinių naujos kadencijos savivaldybės politikų uždavinių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos