Kauniečiai Marius ir Eglė buvo vieni pirmųjų pirkėjų, įsigijusių būstą „Nemunaičių“ projekte. Racionaliai išplanuotas dviejų kambarių būstas šiandien ieško nuomininkų, kuriems būtų artimas gyvenimas miesto širdyje.
Kaip kauniečių pora nusprendė įsigyti būstą būtent šiame kvartale ir kokias įdomiausias būsto įrengimo detales gali įvardyti? Eglė trumpai aptars, kuo porą sužavėjo šis butas, o interjero dizainerė Justina Vaškytė atskleis, kam prioritetą kuriant namus teikia ne tik šio, bet ir kitų butų „Nemunaičių“ projekte savininkai.
Pajuto išskirtinę aurą
Ieškantys būsto investicijai turėtų atkreipti dėmesį į pagrindines ypatybes – patogią vietą, infrastruktūrą ir potencialią nuomos rinkos paklausą. Funkcionaliai įrengtą 45 kv. m būstą „Nemunaičių“ projekte kartu su vyru įsigijusi Eglė atsižvelgė į visus tris kriterijus. Labiausiai pora vertino projekto vietą, kuri, be abejonės, yra vienas ryškiausių privalumų.
„Sužavėjo vieta, kurioje įkurtas kvartalas, taip pat projektas pasirodė naujas, inovatyvus, turintis aiškią plėtros viziją. Statytojų buvome informuoti, kad „Nemunaičiai“ ir toliau plėsis, nes tai apimtimi bei infrastruktūros gausa pasižymintis projektas. Dėmesį traukė ir išskirtinio grožio panoramos. Rajonas praktiškai miesto centre ir arti visų kitų patogiam gyvenimui reikalingų vietų. Būstas šiame projekte pasirodė kaip išliekamąją vertę turinti investicija“, – teigia pašnekovė.
Nekilnojamojo turto investicijai ieškojusiems kauniečiams įspūdį paliko žadą atimantis vaizdas pro būsto langus: čia pat tekantis Nemunas, jo krantinės promenada, senamiesčio panorama.
„Šis vaizdas iš tiesų mus papirko, todėl nusprendėme toje erdvėje įrengti jaukius namus. Buvome susikūrę gana aiškią viziją, kaip būstas turėtų atrodyti, tačiau įrenginėjant tarėmės ir interjero dizainere Justina. Ji mums pateikė įvairių naudingų patarimų, supažindino su inovatyviais, anksčiau negirdėtais būsto įrengimo sprendimais. Siekėme, kad buto interjero stilius atitiktų unikalią jo lokaciją. Norėjome, kad buto vidus būtų kiek nestandartinis, trauktų ir išsiskirtų“, – teigia ji.
Viena esminių detalių, kurią būstą įsigijusi šeima norėjo išsaugoti, – atviro betono fragmentai. „Betono detalės, mūsų nuomone, suteikia erdvei daugiau autentiškumo, unikalesnės dvasios. Kartu su šiuo siekiu iškilo ir tam tikrų iššūkių – įgyvendinta vizija neturėjo sumažinti komforto jausmo. Vis tik kartu su dizainere radome kitus sprendimus, kurie padėjo sukurti jaukią, funkcionalią erdvę“, – teigia Eglė.
Pašnekovė tikisi, kad šie namai atras žmones, kuriečia jausis komfortiškai. „Šie namai skirti kuriančiam, šiuolaikiškam žmogui, kuriam būtų artimas miesto ritmas. Jam turi būti artimos ir ryškesnės spalvos, naudojamos interjere, bendra moderni interjero stilistika“, – teigia Eglė.
„Nemunaičiuose“ būstus kurianti dizainerė: projektas iš tiesų unikalus
Šį ir kitus interjerus „SBA Urban“ plėtajamame „Nemunaičių“ projekte kūrusi dizainerė Justina Vaškytė teigė, kad vystomas rajonas iš tiesų unikalus ir siūlo esamiems ir būsimiems gyventojams daugybę privalumų.
„Anksčiau dažnai buvo kalbama, kad Kaune upės pakrantės nėra tinkamai išnaudojamos, jose trūksta žmonių, jaukaus šurmulio... Manau, kad šis projektas ir jo tolimesni vystymo etapai atgaivins šias išskirtines Kauno vietas. Šio metu per Nemuną tiesiamas pėsčiųjų tiltas, kuris sujungs „Nemunaičius“ su Nemuno sala ir Senamiesčiu, o gyventojams leis pėsčiomis pasiekti svarbiausius objektus“, – teigia J.Vaškytė.
Šis projektas, interjero dizainerės teigimu, pasižymi šiuolaikiška architektūra, kokybiškomis apdailos medžiagomis. Kuriamo rajono aplinka yra tvarkinga, estetiška, maloni akiai. Bendros erdvės įrengtos taip, kad žmogus norėtų leisti laiką savo namuose ir mėgautis vietos privalumais.
Interjerus projekto gyventojams kurianti dizainerė nemažai žino apie jų skonį, poreikį konkrečioms detalėms, interjero stiliams. J.Vaškytė tikina, kad nemaža dalis „Nemunaičių“ projekto klientų rinkosi natūralias apdailos medžiagas, šviesesnių spalvų interjerą, o kaip pagrindinį akcentą įvardino unikalų vaizdą, kuris atsiveria pro didžiulius butų langus. Tai yra išskirtinė būsto detalė, kuri, klientų teigimu, neturi būti užgožta.
„Su klientais kurdami namus dažniausiai rinkomės minimalistinius elementus, naudojome natūralesnes, tvaresnes medžiagas. Stengiamės kurti tokius namus, kurie leistų jaustis ramiai ir saugiai. Norėjome, kad jų neapsunkintų įvairiausi daiktai ir masyvūs baldai, tad siekėme, kad kiekvienas daiktas namuose turėtų gerai apgalvotą savo vietą. Taip, žinoma, paliekant erdvės džiaugtis nuostabiais Kauno vaizdais pro langus“, – teigia J.Vaškytė.
Ieškoma tobuliausio vaizdo ir pojūčio
Kuriant interjero dizainą geriausias rezultatas pasiekiamas, kai specialistas „susikalba“, randa bendrą kalbą su klientu. J.Vaškytė džiaugiasi, kad bendravimas su „Nemunaičių“ projekto gyventojais interjero kūrimo klausimais yra sklandus. Tokią sklandžią komunikaciją lemia tai, kad didelė dalis klientų jau turi savo viziją, rekomendacijas, kurias būna aptarę ne tik tarpusavyje, bet ir su šeima, draugais, pažįstamais. Neretai klientai sugrįžta ir su dar vieno projekto vizija.
„Visuomet savo darbe siekiu išpildyti kliento lūkesčius, šiek tiek juos pamodeliuojant, nes ne visas vizijas įmanoma įgyvendinti. Stengiamės atsižvelgti į kliento norus, pageidavimus, bet kartu ieškome ir kompromisinių sprendimų. Dirbant visiems kartu, tai yra, bendradarbiaujant tiek mums, tiek klientams bei darbų vadovui, komandiniai rezultatai dažniausiai džiugina visus dalyvavusius procese“, – tikina interjero dizainerė.
Ne išimtis ir Eglė su Mariumi, įsigiję būstą nuomai „Nemunaičių“ projekte. „Kol kas visų bendrų projektų su šiais užsakovais startas prasideda nuo Mariaus žodžių: „palikime kuo daugiau betono, o su Egle toliau derinkime, kaip suteikti namams jaukumo bei šiltumo“. Taip kilo mintis namuose išlaikyti akcentines betonines sienas.
Būsto projekte nemažai atviro betono paviršių, tačiau tai yra „gyva“ detalė, todėl atsiranda tam tikrų iššūkių, kuriuos siekiant estetikos reikia išspręsti. Todėl atsirado visų langų „įrėminimai“ natūralaus ąžuolo lukšto faneruotomis plokštėmis. Toks sprendimas šiame bute sudaro įspūdį, kad kiekvienas langas – tarsi paveikslas su Kauno panorama.
„Bute turime nemažai atviro betono, bet su natūralaus ąžuolo lukšto faneruote bei natūralaus ąžuolo grindimis jo šaltumą sušvelniname, todėl butas tampa ne tik išskirtinis, bet ir jaukus gyventi“, – teigia J.Vaškytė.
Būstas žmonėms, vertinantiems funkcionalumą ir kokybę
O kokia asmenybė, interjero dizainerės nuomone, galėtų apsigyventi šiame bute? „Šį butą gyvenimui tikrai pasirinks žmonės, kurie lygiai taip, kaip ir Eglė su Mariumi, vertina natūralias medžiagas, išskirtinumą, kokybę ir visus kitus dalykus, siejamus su „Nemunaičių“ architektūra, jo išpildymu ir baigtumu, vieta, vaizdais pro langus“, – sako J.Vaškytė.
Ir nors butas nėra didelės kvadratūros, jame racionaliai suplanuoti ir išdėstyti vis baldai bei įranga jaukiam ir patogiam gyvenimui.
Šiame bute erdvu, nes jis nėra užkrautas pertekliniais ar masyviais baldais. Tačiau kartu yra daug vietos paslėptam daiktų pasidėjimui. Bute numatyta ir šiai dienai aktuali darbo vieta iš namų, kuri organiškai vienodu medžiagiškumu jungiama su koridoriaus akcentine siena.
„Labai vertiname racionalų šio būsto išplanavimą, nuostabią projekto vietą, iki detalių išgryninome ir įgyvendinome buto viziją, tad visa tai tikrai pajus ir būsimi šio bei kitų „Nemunaičių“ projekto būstų gyventojai“, – užbaigia interjero dizainerė.