„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Norite įsigyti būstą? Sužinokite, kokia parama jums priklauso iš valstybės ir kokių klaidų nedaryti

Nors nekilnojamojo turto kainų augimas išlieka ženklus, o paskolos, pakilus bazinių palūkanų normoms, brangsta, dalis gyventojų neatsisako svajonės įsigyti nuosavą būstą. Priartėti prie jos įgyvendinimo gali padėti valstybės suteikiama parama – į skirtingų rūšių subsidijas gali pretenduoti ne tik regionų, bet ir didmiesčių gyventojai. 15min išskyrė 4 paramos rūšis, skirtas įsigyti būstą ar jį nuomotis.
Būstas
Būstas / 123RF.com nuotr.

Būsto įsigijimas yra svarbus žingsnis, reikalaujantis nemenkų finansinių galimybių, ypač šiais laikais, kai nekilnojamojo turto kainos auga rekordiniu tempu. Šioje vietoje svarbi tampa valstybės parama, kuri maksimaliai gali padėti padengti iki 30 proc. būsto įsigijimo išlaidų.

Įsigyjant būstą, iš esmės egzistuoja dvi didelės paramos rūšys – galima gauti valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito dalies subsidiją arba paramą, kai įsikuriama regione.

Taip pat galima gauti paramą būsto nuomai.

„Dažniausiai žmonės žino apie paramą regione, nes yra aiškūs kriterijai, nurodyti miestai. Greičiausiai informacija sklinda iš lūpų į lūpas, žmonės dalijasi savo patirtimi. Apie paramą įsigyjant būstą regione žmonės žino tikrai kur kas daugiau nei apie dalinę kompensaciją įsigyti būstą ir didmiesčiuose“, – 15min sakė finansų specialistė Gražina Jankauskienė.

123RF.com nuotr./Būsto rinka
123RF.com nuotr./Būsto rinka

Tad, ką vertėtų žinoti apie šias paramas ir kaip jomis pasinaudoti? 15min pateikia 4 paramos rūšis, skirtas įsigyti būstą ar jį nuomotis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“