Galima nusipirkti ir už „ačiū“
Kuo mažesnis miestas ar mikrorajonas, kuo prastesnė pastato būklė, tuo būstas yra pigesnis. Ir atvirkščiai, kuo daiktas yra patrauklesnėje vietoje, pasižymi išskirtinėmis teigiamomis savybėmis, tuo jis bus brangesnis.
Neseniai 15min rašė apie dviejų kambarių butą, kurį galima įsigyti vos už 50 eurų.
„Pačios pigiausios“ teritorijos Lietuvoje titulo priskirti nesiimčiau, nes nemažai šalies vietovių pasižymi ypač prastos būklės turtu parduodamu už sąlyginį „ačiū“. Brangiausias būstas Lietuvoje yra Vilniaus Senamiestyje, Žvėryno mikrorajone, Neringos pusiasalyje, ypač – Nidoje. Pavieniai brangūs būstai ar projektai galimi ir kitose vietose, tačiau paprastai tokie objektai yra netipiniai, išsiskiria ypač dideliu plotu (net jei tai – dviejų kambarių būstas), įrengimo prabanga ir t. t.“, – apžvelgia „Inreal“ grupės investicijų ir analizės vadovas Tomas Sovijus Kvainickas.
Jam antrina ir „Reala“ vadovaujantis partneris Antanas Kišūnas, sakydamas, kad Vilniaus miesto brangiausiuose rajonuose – Centre, Senamiestyje, Užupyje, Paupyje, Žvėryne, dviejų kambarių senos ir naujos statybos brangiausių butų vidutinė kvadratinio metro kaina – apie 6 300 eurų.
Pasak jo, kitų gyvenamųjų rajonų, kokiame didmiestyje jie bebūtų, populiarumą bei būsto kainas juose labiausiai lemia atstumas nuo centrinės miesto dalies, susisiekimo, techninės bei socialinės infrastruktūrų išvystymas, vieno ar kito rajono plėtros galimybės, reputacija.
Pigiausi naujos ar naujesnės statybos butai dažnu atveju, anot jo, yra rajonuose labiau ar labai nutolusiuose nuo centrinių miestų dalių, su prasta infrastruktūra, apleisti ar labai prastos būklės, taip pat nemažos įtakos, anot A.Kišūno, buto kainai turi būsto paskirtis – poilsio, kūrybinių dirbtuvių paskirties nekilnojamasis turtas yra pigesnis nei gyvenamosios.
15min aiškinosi, už kiek ir kokį dviejų kambarių butą galima išsirinkti skirtinguose Lietuvos taškuose? Leiskitės į žvalgybas po butus kartu.