„Du dalykai žmogui turbūt gyvenime svarbiausi – turėti darbą ir turėti būstą. Kuo geresnės pajamos, geresnės ir galimybės turėti būstą. Ministerija stengiasi pasirūpinti tais, kuriems tie vektoriai nesueina dėl kažkokių priežasčių – žmogus neturi tokių galimybių kaip kiti dirbantys asmenys, kurių pajamos leidžia įsigyti būstą“, – kalbėjo M.Šiurkus.
Šiuo metu ministerija kuruoja ir administruoja keletą priemonių.
1. Subsidija daliai paskolos apmokėti
Pirmoji priemonė – valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti ar kredito daliai apmokėti.
„Visos šios priemonės susijusios su socialiniais dalykais, todėl, kad yra matuojamos žmogaus ar asmenų pajamos. Jeigu metiniai grynųjų pajamų dydžiai trijų asmenų šeimai sudaro mažiau nei 21 tūkst. Eur, vadinasi, jie gali gauti subsidiją valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti arba išperkamosios nuomos būsto dalies kompensaciją“, – sako M.Šiurkus.
Subsidiją gali gauti nepasiturinčios jaunos šeimos, atsižvelgiant į kartu gyvenančių vaikų skaičių, ir gali svyruoti nuo 15 iki 30 proc.
30 proc. subsidija skiriama asmenims iki 36 metų, kurie buvo likę be tėvų globos (rūpybos), ar jų šeimoms, taip pat neįgaliesiems arba šeimoms, kuriose yra neįgaliųjų, vienišiems tėvams.
2. Būsto nuomos dalies kompensacija
Būsto nuomos dalies kompensacija taip pat skiriama atsižvelgiant į žmogaus/-ių pajamas.
„Būsto nuomos dalies kompensacijos dydis ne mažesnis kaip 50 proc. rinkos vidutinio nuomos mokesčio. Ji taip pat skaičiuojama priklausomai nuo nuomojamo būsto dydžio, šeimos narių skaičiaus“, – aiškino M.Šiurkus.
Pasak jo, jeigu trijų asmenų šeimos metinės pajamos viršija 17 934 Eur, jie praranda teisę į šią kompensaciją.