„Pasidaryk pats“: britas iš rastų medžiagų įrengė „vyro olą“ pašiūrėje savo kieme

Iš perdirbtų medžiagų pašiūrėje savo namo kieme brito pasistatytas baras tapo metų nugalėtoju viename iš Didžiosios Britanijos konkursų, kuriame varžosi pašiūrėse barus įrengę žmonės. 50-metis Johnas Simmonsas daugiau nei metus praleido statydamas nuostabią „pasidaryk pats“ vyro „olą“ savo sode Hampšyre, rašo metro.co.uk.
Britas iš rastų medžiagų įrengė barą pašiūrėje savo kieme
Britas iš rastų medžiagų įrengė barą pašiūrėje savo kieme / „Scanpix“/SVNS nuotr.

Joje įrengta smiginio lenta, medinis dekoras, sėdimosios vietos, pakabinta šviesų girliandų, yra lauko baras.

Miniatiūrinę užeigą vyras pavadino „The Dog & Ball“ – savo šuns Berčio garbei. Beje, jis barą pastatė naudodamas kuo daugiau perdirbtų medžiagų, kurias galėjo rasti atliekų aikštelėse.

Tam tikrų patarimų ir medžiagų vyras ieškojo ir per „Facebook“.

Johnas pats ieškojo, pjaustė, šlifavo ir tvirtino kiekvieną medinę lentą ir kitus elementus, taip pat įsuko visus 4500 varžtų.

Trijų vaikų tėtis laimėjo konkursą, kuriame dalyvavo daugiau nei tūkstantis dalyvių, ir buvo paskelbtas geriausios Britanijos „Pub Shed 2022“ pašiūrės savininku.

Johnas pradėjo statyti užeigą praėjusiais metais ir sakė, kad norėjo turėti „prieglobstį namuose“, kuriuo galėtų mėgautis ir kuris būtų pigesnis nei užeiga.

Taip pat aistringas statybininkas, saugos valdymo konsultantas Johnas sakė, kad baro statyba kainavo keturženklį skaičių, tačiau būtų kainavęs daug brangiau, jei jis nebūtų naudojęs perdirbtų medžiagų.

Tiesa, vyras pripažino, kad statybų eiga buvo gana sudėtinga, tačiau rezultatu jis labai patenkintas.

„Vakar vakare 18 draugų atvažiavo atšvęsti pabaigos ir buvo fantastiška sužinoti, kad laimėjau – buvau tikrai sužavėtas. Jį pradėjau statyti praėjusiais metais ir norėjau užbaigti šią vasarą per savo 50-ąjį gimtadienį. Daugiausia laiko užėmė perdirbtų medžiagų paieška“, – pripažino jis.

Nemažai žmonių panašių statybų ėmėsi per karantiną, todėl Johnas sėmėsi įkvėpimo iš jų.

„Tai vieta, kur galiu eiti ir mėgautis buvimu su draugais ir šeima, o tai iš tikrųjų ir buvo pagrindinis tikslas. Tai atsiėjo keturženklę sumą, o tai daug pigiau, nei būtų buvę, jei būčiau statęs tikrą namą ir turėjęs eiti į parduotuves medžiagų“, – kalbėjo Johnas.

Vyras, kuris 22 metus tarnavo Karališkajame kariniame jūrų laivyne, sakė, kad jo mėgstamiausia baro dalis yra ąžuolinės sijos, iš kurių sudaryta pagrindinė konstrukcija.

Mediena gauta iš seno doko pastato, kuriame Jonas dirbo.

„Šios trijų metrų ilgio sijos, sudarančios pagrindinę užeigos konstrukciją, 20 m. stovėjo kieme, o paskui man pavyko jas nusipirkti. Tai nepaprasta istorija. Visi mano šeimos nariai ir draugai labai palaikė šį projektą, todėl buvo labai smagu, kad visi susirinko pasidžiaugti šiuo projektu“, – kalbėjo vyras.

Jo žmona Anita atliko visus baigiamuosius baro apdailos darbus, kad jis atrodytų taip kaip yra dabar.

Išskyrus pagrindines stogo sijas, visos kitos pastato dalys pagamintos iš perdirbtų, pakartotinai panaudotų medžiagų.

Kiekviena detalė turi savo istoriją – nuo strypų geležinių detalių, kurios priklausė mano mirusiam uošviui, dirbusiam RAF inžinieriumi, iki pagrindinių ąžuolinių statramsčių.

Apskaičiuota, kad Didžiojoje Britanijoje yra daugiau kaip du milijonai barų žmonių soduose, nes jų populiarumas išaugo pandemijos metu.

Jų ir toliau daugėja kilus pragyvenimo išlaidų krizei, kai vidutinė pintos kaina visoje Jungtinėje Karalystėje pakilo iki 4 svarų sterlingų, o Londone – iki 5 svarų sterlingų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis